Sociālajos tīklos jau otro reizi nopludināti slepeni ASV dokumenti

Apollo.lv
Foto: chalermphon_tiam/Shutterstock

Otro reizi dažu dienu laikā nopludināti aizdomīgi slepeni ASV militārie dokumenti, vēsta ārvalstu mediji. 

Tajos atkal atrodama informācija par Ukrainas militārpersonām, taču daļa dokumentu ir saistīti ar citiem pasaules reģioniem.

Piektdien (pēc vietējā laika) "Twitter" publicētajos vairāk nekā 100 slepenajos dokumentos bija arī informācija par Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēju vājināšanos, vēsta "The New York Times".

Dokumenti, iespējams, nāk no ASV militārajām un izlūkošanas aģentūrām, rakstīja "Wall Street Journal" (WSJ). Pentagons šo lietu izmeklē, WSJ sacīja ASV Aizsardzības ministrijas pārstāve. Tas pats attiecas uz ārvalstu izlūkdienestu CIP.

Ar tādu pašu paziņojumu Pentagons nāca klajā arī ceturtdien, kad kļuva zināms par līdzīgu slepenu dokumentu publiskošanu par Ukrainas gatavošanos militārai ofensīvai pret Krieviju.

Kāda ASV izlūkdienesta amatpersona atklājumus raksturoja kā "piecu acu murgu". Šis termins raksturo piecu valstu – ASV, Lielbritānijas, Austrālijas, Jaunzēlandes un Kanādas – sadarbību izlūkošanas jomā.

Ārvalstu mediji vēstīja, ka nacionālās drošības aprindas interesējas par to, cik daudz slepenas informācijas ir noplūdis, un dara visu iespējamo, lai atklātu noplūdes avotus. Papildus informācijai par Ukrainu nesen publiskotie dokumenti saturēja arī klasificētus datus par Ķīnu, militāro situāciju Indijas - Klusā okeāna reģionā, Tuvajiem Austrumiem un terorismu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu