C, 30.11.2023.

VIDEO ⟩ Roņu meitene Sniegpulkstenīte, kuru pirms nedēļas palaida Baltijas jūrā, tuvojas Liepājai

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video/LTV

Pirms nedēļas Baltijas jūrā netālu no Ventspils tika izlaista roņu meitene Sniegpulkstenīte. Viņa devusies dienvidu virzienā un pamazām tuvojas Liepājas piekrastei, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Dienas ziņas".

Nedēļas laikā Sniegpulkstenīte mērojusi vairākus desmitus kilometru.

Janvārī Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimusī ronīte, kuru 5. aprīlī palaida jūrā iepretim Užavai, šķiet, sāk pierast pie jaunās dzīves vides.

Spriežot pēc viņas pārvietošanās ātruma un līdz šim veiktās distances – vairākiem desmitiem kilometru – spēka un enerģijas dzīvniekam pietiek.

To, vai Sniegpulkstenīte jau ir sastapusi savus sugas brāļus un ar viņiem sadraudzējusies, vai spēs izdzīvot, īstermiņā noteikt nav iespējams, atzina Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Baltijas jūrā dzīvo trīs roņu sugas – pelēko ir aptuveni 38 tūkstoši, no tiem virs trim tūkstošiem tieši Rīgas jūras līcī. Pogaino roņu ir aptuveni 10 tūkstoši, bet plankumaino – 12 tūkstoši, taču šie roņi vairāk uzturas pie Dānijas krastiem, Latvijas ūdeņos viņus pamanīt var reti.

Sniegpulkstenītei zinātnieki sekos līdzi līdz brīdim, kamēr darbosies raidītājs. Tas tiek pielīmēts pie dzīvnieka spalvām un noturas aptuveni gadu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu