Šolcs kritizē Šveices lēmumu par munīcijas piegāžu veto

LETA
Vācijas kanclers Olafs Šolcs.
Vācijas kanclers Olafs Šolcs. Foto: photocosmos1/Shutterstock

Vācijas kanclers Olafs Šolcs trešdien kritizējis Šveices valdības aizbildināšanos ar neitralitātes tradīciju, kā dēļ tiek bloķēta Šveicē ražotās munīcijas piegādes, ko Berlīne gribētu sūtīt uz Ukrainu.

Aizbildinoties ar ilgi ievēroto neitralitātes tradīciju, Šveices valdība bloķē Vācijas centienus piegādāt Ukrainai munīciju tankiem "Gepard".

"Mēs diskutējām par šo jautājumu," preses konferencē saistībā ar Šveices prezidenta Alēna Bersē vizīti Berlīnē pavēstīja Šolcs.

"Šī Eiropā notiekošā kara dēļ mums visiem ir kritiski jāizvērtē savs paštēls un dažkārt jāpieņem neērti, bet pareizi lēmumi," piebilda kanclers.

Arī Vācijā ilgi tika ievērota tradīcija nepiegādāt bruņojumu valstīm, kas iesaistītas aktīvos militāros konfliktos, tomēr Berlīne no tās atteikusies, lai palīdzētu Ukrainai.

"Ir skaidrs, ka neitralitāte vienmēr ir temats Šveicē un ārzemēs," runājot pēc Šolca, atzina Bersē.

"Neitralitāte nozīmē, ka Šveice neatbalsta nevienu no pusēm militāri," skaidroja Šveices prezidents.

Ņemot vērā, ka Šveice ir vieta, kur tika parakstīta Ženēvas konvencija, kur atrodas ANO struktūras un Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas mītne, "tas arī ir ticamības jautājums", viņš piebilda.

"Mēs pievienojāmies Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Krieviju. Šveice arī pieprasa izbeigt uzbrukumus un izvest karaspēku no Ukrainas teritorijas," uzsvēra Bersē.

Šolcs atzinīgi novērtēja Šveici par pievienošanos ES sankcijām.

"Tas arī ir labi, ka mēs esam ciešā kontaktā ar Šveici jautājumos par to, kā mēs varam atbalstīt Ukrainu finansiāli," viņš piebilda.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu