Ar kuģa "Hamburg" ienākšanu Rīgas ostā tiks atklāta kruīza sezona

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: apiguide/Shutterstock

Sestdien, 22. aprīlī, Rīgas ostā ienākot līnijas "Plantours Cruises" kuģim "Hamburg", sāksies 2023. gada kruīza sezona, norāda Rīgas brīvostas pārvalde.

Kuģis "Hamburg" Baltijas jūras kruīzu sāka 20. aprīlī Hamburgā, un tā laikā apmeklē arī Gdaņsku, Klaipēdu, Tallinu, Helsinkus, Mariehamnu, Stokholmu, Visbiju, Bornholmu, Kopenhāgenu, kruīzu noslēdzot 30. aprīlī Ķīles ostā. Arī pagājušā gada kruīzu sezonu Rīgas ostā atklāja ar šī paša kuģa "Hamburg" uzņemšanu.

Šogad Rīgas ostā ir pieteiktas 63 kruīza kuģu vizīte.

Tas gan ir mazāk nekā pērn, jo saistībā ar ģeopolitisko situāciju daudzas kruīza kompānijas neiekļauj Baltijas jūras austrumu ostas savos maršrutos. Tajā pašā laikā tiek prognozēts, ka pasažieru skaits uz ienākošajiem kruīza kuģiem šosezon būs lielāks nekā tas bija pagājušā sezonā.

Sezonas laikā Rīgā ienāks 22 dažādu kruīza līniju flotes kuģi, to vidū arī divas līdz šim Rīgā nebijušas kruīza līnijas - "Ambassador Cruise Line" no Lielbritānijas un "Vantage Travel" no ASV. Seši kruīza kuģi Rīgas ostu apmeklēs pirmo reizi, un pēc tradīcijas notiks to svinīgā sagaidīšana.

Sezonas laikā paredzētas 14 vizītes, kas ilgs divas dienas ar kuģa palikšanu ostā arī pa nakti.

Lielākie no šogad Rīgā plānotajiem kruīza kuģiem ir ASV līnijas "Holland America Line" kuģis "Nieuw Statendam", kas Rīgu apmeklēs pirmo reizi, un kura garums sasniedz 299 metrus, kā arī itāļu kruīza līnijas "Costa Crociere" kuģis "Costa Fascinosa", kura bruto tonnāža ir 113 321 GT un uzņemto pasažieru skaits var sasniegt 3800 cilvēku.

Plānots, ka 2023. gada kruīza sezona noslēgsies 28. septembrī ar kuģa "Rotterdam" vizīti.

Pirmais šīs sezonas kuģis "Hamburg" ir neliels kruīza kuģis - tā garums 144 metri, bruto tonnāža 15 067 GT, bet maksimālais pasažieru skaits 420. Uz kuģa ir seši klāji un 197 pasažieru kajītes. Lielākā daļa pasažieru ir no Vācijas, Austrijas un Šveices.

2022. gadā Rīgas ostā apkalpoja kopumā 75 730 kruīza kuģu pasažieru, kamēr 2021. gadā - 2011.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu