Kiptums triumfē Londonas maratonā ar otro ātrāko laiku šo skrējienu vēsturē

Ziņa papildināta plkst. 14.45
Kenijietis Kelvins Kiptums uzvar Londonas maratonā.
Kenijietis Kelvins Kiptums uzvar Londonas maratonā. Foto: Reuters/ScanPix

Kenijietis Kelvins Kiptums svētdien, 23. aprīlī, triumfēja Londonas maratonā un sasniedza otro visu laiku ātrāko laiku distancē vēsturē. Sievietēm uzvarēja Nīderlandi pārstāvošā Sifana Hasana.

23 gadus vecais Kiptums svētdien laboja trases rekordu, finišējot pār divām stundām vienas minūtes un 27 sekundēm.

Kiptums pēc atraušanās no sekotājiem arvien palielināja pārsvaru un tikai par 18 sekundēm atpalika no tautieša Eliuda Kipčoges pagājušā gada septembrī Berlīnē sasniegtā pasaules rekorda.

Sieviešu sacensībās savā debijā maratonā uzvarēja Etiopijā dzimusī Nīderlandes skrējēja Hasana.

2021. gada Tokijas olimpisko spēļu čempione 5000 un 10 000 metros pēc stundu ilgušā skrējiena atpalika no vadošās grupas.

Kad Hasana saķēra savu gurnu un apstājās, lai tiktu galā ar iespējamo savainojumu, tika lēsts, ka viņai panākums būtu jau distances beigšana lietainajās Lielbritānijas galvaspilsētas ielās.

Tomēr Hasana atguvās un 4,5 kilometrus pirms finiša pievienojās līderēm.

30 gadus vecā skrējēja sprinta finišā apsteidza olimpisko čempioni maratonā kenijieti Peresu Jepčirčiru un uzvarēja ar laiku divas stundas 18 minūtes un 33 sekundes.

Tā bija pirmā reize, kad Jepčirčira tika uzvarēta kādā no lielajiem maratoniem.