Laikraksts: ES valstis un Japāna noraida ideju par vispārēju eksporta aizliegumu uz Krieviju

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: VladSV/Shutterstock

Industriāli attīstīto valstu grupas G7 dalībnieki, kas pārstāv Eiropas Savienību (ES), kā arī Japāna neatbalsta ASV priekšlikumu pilnībā aizliegt eksportu uz Krieviju, atsaucoties uz avotiem, informē laikraksts "The Financial Times".

G7 samita galadokumenta projekts, kas tiek gatavots maijā gaidāmajai dalībvalstu līderu sanāksmei Hirosimā un nonācis laikraksta rīcībā, satur apņemšanos pašreizējo sankciju režīmu pret Krieviju, kas paredz ierobežojumus atsevišķām nozarēm, aizstāt ar vispārēju eksporta aizliegumu, pieļaujot izņēmumus vienīgi atsevišķām preču kategorijām, piemēram, lauksaimniecības ražojumiem un medikamentiem.

Taču samita sagatavošanas sanāksmē, kas notika pagājušajā nedēļā, pret šo ASV priekšlikumu iebilduši Japānas un ES valstu pārstāvji.

"No mūsu viedokļa, tas vienkārši nav iespējams," izteikusies viena no amatpersonām, kas vēlējusies palikt anonīma.

ASV izteikušas šo priekšlikumu, jo Vašingtonā pieaug aizkaitinājums par pašreizējā sankcija režīma radītajām dažādajām iespējām Krievijai apiet pret to vērstos ierobežojumus, stāsta avoti.

ASV Nacionālās drošības padome atteikusies komentēt sarunas ar G7 partneriem, taču uzsvērusi, ka Vašingtona turpinās meklēt ceļus, lai "sauktu Krieviju pie atbildības".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu