Baidens: Ziemeļkorejas īstenots kodoluzbrukums būtu Phenjanas režīma gals

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV prezidents Džo Baidens Baltajā namā uzņem Dienvidkorejas prezidentu Junu Sukjolu.
ASV prezidents Džo Baidens Baltajā namā uzņem Dienvidkorejas prezidentu Junu Sukjolu. Foto: AP/Scanpix

ASV prezidents Džo Baidens trešdien, 26. aprīlī, Baltajā namā uzņēma Dienvidkorejas prezidentu Junu Sukjolu un sacīja, ka kodoluzbrukums no Ziemeļkorejas puses būs Phenjanas režīma "gals".

"Skat, Ziemeļkorejas kodoluzbrukums ASV vai to sabiedrotajiem ir nepieņemams un novedīs pie jebkura režīma gala, ja tas veiks šādas darbības," kopīgajā preses konferencē ar Junu uzsvēra Baidens.

Viņš piebilda, ka militārā sadarbība starp Vašingtonu un Seulu tiek pastiprināta, tajā skaitā veicot vairāk manevru, daloties ar izlūkošanas datiem un iesaistot ASV stratēģiskos spēkus, piemēram, ar kodolraķetēm bruņotas zemūdenes.

ASV kodolzemūdenes nav iegājušas Dienvidkorejas ostās kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem.

Baidens norādīja, ka šāds solis tiek sperts nolūkā pastiprināt atturošo efektu, reaģējot uz Ziemeļkorejas kodoldraudiem un pieaugošo Phenjanas agresivitāti.

Arī Juns uzsvēra, ka Phenjanas kodoluzbrukuma gadījumā, Seula un Vašingtona dos apņēmīgu atbildi, izmantojot visas alianses iespējas, tajā skaitā ASV kodolieročus.

Kāda augsta ranga Vašingtonas amatpersona izteikusies, ka ASV stratēģiskais plāns Korejas pussalai izstrādāts, pamatojoties uz pieredzi, kas gūta sadarbībā ar Eiropas sabiedrotajiem Aukstā kara laikā.

Tajā pašā laikā Seula uzsver, ka tā saglabā no kodolieročiem brīvas valsts statusu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu