Policija rosina sākt kriminālvajāšanu pret jaunieti, kurš realizējis teju 200 gramus marihuānas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Peter Kim/Shutterstock

Valsts policija aicina sākt kriminālvajāšanu pret jaunieti, kas lielā apmērā realizējis narkotisko vielu apriti, norāda Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Pagājušā gada novembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām Rīgā aizturēja kādu jaunieti aizdomās par nelegālu narkotisko vielu apriti. Likumsargi veica kratīšanu jaunieša dzīvesvietā Rīgā, kur atrada izžāvētu marihuānu.

Šeršņova informē, ka izmeklēšanā noskaidrots, ka jaunietis realizējis 199,97 gramus marihuānu.

Savukārt viņa jakas kabatā atrasta uztīta cigarete, kura satur aizliegto vielu, taču dzīvesvietā - trauks, kurā atradās 1,97 grami izžāvēta marihuāna. Kopumā no nelegālās aprites izņemti 201,9 grami izžāvētas marihuānas. Tāpat kratīšanas laikā izņemti vairāk nekā 1000 eiro, kas, visticamāk, iegūti, tirgojot narkotiskās vielas.

Kratīšanas laikā īpašumā atradās vēl citi jaunieši un pie viena no viņiem somā atrasti 1,2 grami marihuānas, kā arī konstatēts, ka viņš, atradās apreibinošo vielu ietekmē. Pret šo jaunieti tika sākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu nelielā apmērā un par narkotisko vielu neatļautu lietošanu, ja to izdarījusi persona, kura brīdināta par kriminālatbildību par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un lietošanu.

Proti, šis jaunietis jau pagājušajā gadā kādā mūzikas festivālā atradās narkotisko vielu iespaidā.

Pret aizturēto jaunieti, pie kura tika veikta kratīšana, tika sākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tas izdarīts lielā apmērā. Jaunietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Uz izmeklēšanas laiku viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, norāda Šeršņova.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu