Gadsimtu niršanas entuziasti centušies atrast unikālu zemūdeni. Beidzot ir atrasts vraks

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video.

1907. gadā miljonārs Saimons Leiks radīja zemūdeni "Defender". Viņš to bija aprīkojis ar riteņiem, lai tā varētu pārvietoties pa jūras dibenu, un tai bija lūka nirējiem. Savu izgudrojumu viņš centās pārdot ASV flotei, vēsta "Associated Press".

Viņam tas viss gan neizdevās, un zemūdene nogrima. Vairāk nekā gadsimtu vēlāk tā beidzot ir atrasta.

Zemūdeni Longailendas jūras šaurumā atrada profesionāls nirējs Ričards Saimons. Viņu jau sen aizrāva zemūdenes vēsture, jo viņš šajā reģionā uzauga.

Atrast zemūdenes vraku viņam izdevās, izmantojot hidrolokatoru, zemūdens kartes un valsts savāktos datus. Zemūdene atradās aptuveni 45 metru dziļumā.

Zemūdene jau sen bija niršanas entuziastu iekārots mērķis. Lai arī tā neguva gaidīto atzinību, tomēr palīdzēja zemūdenēm attīstīties līdz tādām, kādas mēs tās pazīstam šodien.

Kad Leikam neizdevās piesaistīt finansējumu un valsts atbalstu, viņš savu zemūdeni centās piedāvāt glābējiem kā glābšanas transportlīdzekli, tomēr arī tad iznākums bija neveiksmīgs. Beigās viņš zemūdeni pameta novārtā.

1933. gadā tā par 500 dolāriem tika pārdota Konektikutas kuģu būvētavai, savukārt 1946. gadā to nogremdēja ASV flote.

Ričards Saimons pie zemūdenes vraka
Ričards Saimons pie zemūdenes vraka Foto: AP/Scanpix

Zemūdenes atradējs nu plāno izpētīt un safotografēt zemūdenes atrašanās vietu, ko viņš pagaidām plašākai sabiedrībai neatklāj, lai izvairītos no tā, ka to izpostīs dārgumu mednieki.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu