Pasaulē gaidāmi nāvējoši karstuma viļņi. Valstis, kuras ir apdraudētas visvairāk

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: james benjamin/Shutterstock

Gaisa temperatūras pasaulē pieaug ar biedējošu ātrumu. Tas nozīmē, ka nākotnē pieredzēsim aizvien skarbākus karstuma viļņus. Lielbritānijas pētnieki identificējuši valstis, kuras ir visvairāk karstuma viļņu apdraudētas. Pētījums publicēts zinātniskajā žurnālā "Nature Communications".

Briesmu priekšā ir ne tikai valstis, kur, visticamāk, norisināsies postoši karstuma viļņi. Jāņem vērā arī tādi faktori kā tautsaimniecība, populācijas pieaugums, energotīklu stabilitāte un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība.

Karstuma viļņi vispostošāk var skart tādus reģionus kā Afganistāna, Papua-Jaungvineja un Centrālamerika. Briesmas draud arī Centrāleiropai un Pekinai, kur ir blīva populācija.

Pētnieki vēlas, lai tiktu vairāk darīts, gatavojoties šiem postošajiem karstuma viļņiem. Daļa problēmas ir tāda, ka mēs īsti nezinām, kas mūs sagaida. Nākotnes scenāriji, iespējams, ir skarbāki par tiem, kurus esam jau pieredzējuši.

Pētnieki raksta: "Bieži vien reģioni ir sagatavojušies tikai tādiem apstākļiem, kādus ir pieredzējuši pirms tam. Likumdevējiem un valdībām nepieciešams gatavoties apstākļiem, kas pārspēj pašreizējos rekordus."

Karstuma viļņi var padarīt to dzīvi un darbu daudz grūtāku, izpostīt ražu un palielināt savvaļas ugunsgrēku risku.

Pienācīgi sagatavojoties, ir iespējams potenciālos karstuma viļņus padarīt mazāk nāvējošus un postošus. Ēku aprīkošana ar kondicionieriem un darba stundu samazināšana vai pārnešana karstuma viļņu laikā ir tikai daži no pasākumiem, kas varētu glābt daudzas dzīvības.

"Sagatavošanās glābj dzīvības. Mēs esam redzējuši, ka negaidīti karstuma viļņi visā pasaulē var novest līdz desmitiem tūkstošiem karstuma izraisītu nāvju. Šajā pētījumā mēs parādām, ka tādi rekordus graujoši notikumi var notikt jebkur. Valdībām visā pasaulē ir jābūt gatavām," pauda pētnieks Dens Mičels.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu