"Ir atgriezušies deviņdesmitie?" Iedzīvotājus uztrauc vardarbīgu pusaudžu banda Imantā. Piekauts jaunietis

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Internetā izplatījušies vairāki video, kuros redzams, kā nepilngadīgu bērnu bariņš Rīgas mikrorajonā Imantā spārda un sit kādu zēnu. Svētdienas pēcpusdienā Valsts policija komentējusi notikušo.

Uzbrukums noticis piektdien, 5. maijā, Imantas sporta centra apkārtnē.

Par notikušo mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta Dina, kuras dzīvoklī patvērumu meklējuši vairāki jaunieši, bēgot no pāridarītājiem.

"Mūkot no jauniešu uzbrucēju bara - aptuveni 20 pusaudžiem - plkst. 19.32 manā dzīvoklī patvērās 3 sveši pusaudži. Vēl viens arī mūsu kāpņu telpā, pie citiem kaimiņiem. Vienam nepaveicās un tika sagūstīts."

Sieviete sazinājusies ar policiju un aprakstījusi notiekošo, tikmēr uzbrucēji turpinājuši gaidīt pie mājas.

Taču jau dažas minūtes vēlāk puiši, kuri slēpās dzīvoklī, pa logu redzējuši, kā viņu draugu uzbrucēju bars aizved Imantas meža virzienā. 

VIDEO: Nepilngadīgu bērnu bariņš sit vienu zēnu

Bēgošie jaunieši pastāstījuši, ka uzbrucējiem ir arī naži. Sieviete policijai zvanījusi atkārtoti. 

Likumsargi uz dzīvokli gan esot ieradušies pēc nepilnas stundas - 55 minūtēm, raksta Dina. 

"Tā tiešām Latvijā tagad ir norma? Ir atgriezušies deviņdesmitie? Kā tas var būt, ka pie tik milzīga, bērnu piepildīta sporta centra nav tuvumā neviena patruļa?" neizpratnē ir sieviete. 

"Kā pieaugušie, garāmgājēji šo pieļāva, jo nav iespējams nemanot varmācīgi sitot barā aizvest uz mežu atspārdīt un neviens garāmgājējs, parka apmeklētājs to nav pamanījis? Šis puisis bez kurpēm un asiņainu seju raudot skrējis mājās."

Dina piebilst, ka arī viņas bērnam patlaban ir bail ar draugiem iet uz sporta laukumu, bet viņa pati jūtas šokēta. Arī citi cilvēki internetā neslēpj satraukumu par situāciju.

Valsts policijas komentārs saistībā ar piektdienas gadījumu Imantā

Piektdien, 5. maijā, pulksten 19.32 Valsts policija saņēma izsaukumu no kāda vīrieša uz Imantas mikrorajonu Rīgā, jo tur skolas stadionā atrodas vairākas nepilngadīgas personas ar nažiem.

Uz notikuma vietu, ņemot vērā notikuma raksturu un iespējamo bīstamību, nekavējoties devās Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona ekipāža.

Pēc pāris minūtēm ienāca zvans no sievietes, kura informēja, ka pie viņas dzīvoklī patvērušies jaunieši, kuriem pakaļ ar nažiem dzinušies citi jaunieši.

Vienlaikus uz divām vietām tika norīkotas divas ekipāžas – primāri reaģējot uz iespējamu apdraudējumu, pēc pārdesmit minūtēm Speciālo uzdevumu bataljons jau bija skolas apkārtnē un pēcāk meža masīvā, meklējot jauniešus. Vienlaikus pie sievietes uz dzīvokli devās Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldes ekipāža, kura tur ieradās 40 minūšu laikā.

"Varam apstiprināt, ka no sievietes šajā laikā saņemts vēl viens zvans par tālāko notikuma gaitu, papildinātā informācija nodota tālāk reaģējošajām ekipāžām. Turklāt Valsts policijas dežurants sazinājās atkārtoti ar sievieti ap pulksten 19.52, informējot, ka policijas ekipāža ir jau ceļā uz dzīvokli, kā arī precizēja vēl dažas notikuma un iesaistīto personu detaļas," teikts VP komentārā.

Ierodoties pie sievietes dzīvoklī, sieviete tika uzklausīta, pēc kā likumsargi ar bērniem izbrauca notikuma vietas teritoriju. Jaunieši tika nogādāti mājās un nodoti vecākiem. Pēcāk arī šī ekipāža ieradās notikuma vietā meža masīvā, kur jau bija iepriekš ātri ieradies Speciālo uzdevumu bataljons.

Imantas meža masīvā cietušā jaunieša tēvs bija aizkavējis vienu no iespējamajiem vainīgajiem līdz policijas ierašanās brīdim. Policisti ir noskaidrojuši gandrīz visus iesaistītos jauniešus, kuri ir 13 gadus veci.

Šobrīd notiek darbs ar jauniešiem un viņu vecākiem, tiek skaidrota katras personas iesaistītā loma un atbildība. Ņemot vērā, ka viņi nav sasnieguši 14 gadu vecumu, viņi likuma izpratnē nav tā subjekti un viņiem nav paredzēta atbildība.

Par notikušo jau 5. maijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu miesas bojājumu smaguma pakāpi cietušajam jaunietim. Cietušās personas mantas arī ir atgūtas.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šis konflikts radies, jo bērniem jau iepriekš bijušas savstarpējas nesaskaņas un konflikts ir personiska rakstura. Policijas rīcībā esošie fakti neliecina, ka jauniešu grupa apdraudētu citus mikrorajona iedzīvotājus, jo šis ir bijis specifisks savstarpējs konflikts.

Valsts policija vērš uzmanību, nekādā veidā nav pieņemama jebkāda veida vardarbība un tā netiks tolerēta. Šobrīd sākotnēji izvērtējot policistu reaģēšanu un darbības, nav saskatāmi pārkāpumi, bet lai pārliecinātos, ka viss ir izdarīts profesionāli un atbilstoši, policijā ir sākta pārbaude.

Notiek aktīvs un rūpīgs darbs, izmeklējot šo gadījumu, tiek skaidroti apstākļi un visu iesaistīto loma, kā arī iemesli un cēloņi šādām darbībām. Vienlaikus VP vērš uzmanību, ka šis gadījums parāda, ka ir atkal jācīnās ar sekām.

Šis gadījums liecina par mazgadīgu jauniešu izpausmēm, kas nav laicīgi pamanītas vai kam nav pievērsta uzmanība.

"Aicinām vecākus pievērst uzmanību savām atvasēm un to darbībai gan ikdienā, gan interneta vidē, tostarp sadarbojoties ar izglītības iestādēm," saka VP pārstāvji.

"Valsts policija aicina arī sabiedrību un plašsaziņas pārstāvjus nesaasināt notikumus – par laimi nekādi deviņdesmitie kriminālajās izpausmju kategorijās nav atgriezušies un neatgriezīsies." Sabiedrībai kopumā ir jādomā par uzvedību un cēloņiem vardarbībā, tajā skaitā nepilngadīgo vidū. Tas ir kopīgs sabiedrības un atbildīgo institūciju darbs visās jomās – labklājības, iekšlietu, tieslietu un izglītības, kopīgi panākot vardarbības vispārējo mazināšanos sabiedrībā.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola mikroblogošanas vietnē "Twitter" norāda, ka piektdienas vakara notikumi Imantā ar jauniešu uzbrukumu vienaudžiem ir satraucoši. Viņasprāt, gadījums ir jāvērtē padziļināti, tostarp no resursu izmantošanas viedokļa. Deputāte sola šo jautājumu iekļaut gaidāmās Rīgas domes Drošības komitejas sēdes darba kārtībā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu