Par LGBTQ+ kopienas pārstāvju piekaušanu Daugavpilī ierosināts kriminālprocess

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Amareinam konstatēti galvas mīksto audu sasitumi, lauzts deguns, pietūkums abās sejas pusēs, kā arī ir bojāta dzirde vienā ausī. Viņam ir arī apgrūtināti kustēties.
Amareinam konstatēti galvas mīksto audu sasitumi, lauzts deguns, pietūkums abās sejas pusēs, kā arī ir bojāta dzirde vienā ausī. Viņam ir arī apgrūtināti kustēties. Foto: Līvaja Amareina arhīvs

Aizvadītajā nedēļā Daugavpilī tika piekauti divi LGBTQ+ kopienas pārstāvji. Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess, pavēstīja Valsts policijas pārstāve Lāsma Kursīte.

Lieta ierosināta pēc Krimināllikuma 231. panta 2. daļas par huligānismu, kas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Valsts policija arī vērtējot, vai minētajā noziedzīgajā nodarījumā ir saskatāmas naida nozieguma pazīmes, informēja Kursīte.

Šobrīd policija veicot nepieciešamās procesuālās darbības.

4. maija vakarā Daugavpilī, iespējams, par piederību LGBTQ+ kopienai piekauti divi cilvēki, vēstīja Daugavpils medijs "Chayka". Uzbrukums noticis pēc plkst. 22 Daugavpils Stropu estrādē. Jauniešiem uzbrukušas divas nezināmas personas.

Cietušais Līvajs Amareins pieļāvis, ka ticis piekauts, jo ir LGBTQ+ kopienas pārstāvis. 28 gadus vecais Amareins esot saņēmis vairāk nekā 20 sitienus pa galvu. Incidents noticis pēc kopienas organizētā piketa "Vienaldzība nogalina", kura dalībnieki pauduši atbalstu Stambulas konvencijas pieņemšanai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu