Pk, 8.12.2023.

"Vārds pa vārdam." Ruks skaidro pusaudžu konflikta Imantā iemeslus

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks raidījumā "900 sekundes" atklāja, kāpēc izcēlās pusaudžu savstarpējā masveida izrēķināšanās piektdienas vakarā.

Ruks raidījumā pastāstīja, ka tas noticis "iemesta akmens dēļ". Kāda meitene iemetusi ar akmeni pa citas kompānijas dalībnieku, savukārt tur par vainīgo kļūdaini noturēts kāds puisis, pēc kā arī sākusies pakaļdzīšanās un izrēķināšanās.

Ruks skaidroja: "Šis konflikts bija izcēlies iemesta akmeņa dēļ, kuru iemeta meitene no vienas kompānijas pa otru. Un no otras kompānijas to uztvēra, ka to izdarījis cits puisis. Konflikts izcēlās uz līdzenas vietas. Vārds pa vārdam, un tā tas viss arī sākās."

Valsts policijas priekšnieks norādīja, ka Imantas "Telegram" grupā divas personas aicināja pulcēties, lai identificētu personas, aprunātos. Pašlaik gan policija skaidro pilnīgi visus apstākļus.

Vecāki tiek aicināti situāciju pārrunāt ar bērniem, norādīja Ruks. Svētdien jaunieši pārvietojās masveidā, esot fiksētas "saķeršanās", kāda persona esot cietusi.

Valsts policija arī aicinot vecākus pievērst uzmanību savām atvasēm, "jo tas esot nopietni".

Kā ziņots, Valsts policija (VP) noskaidrojusi divas personas, pēc kā iniciatīvas notika pulcēšanās Imantas mikrorajonā. Nepilngadīgie naktī uz pirmdienu, 8. maiju, nogādāti VP procesuālo darbību veikšanai.

Svētdienas vakarā policija fiksējusi un saņēmusi informāciju no iedzīvotājiem par vairākām vietām Imantā, kur ir plānoti vai jau notiekot jauniešu masveida pulcēšanās un fiziskas sadursmes, kuru iemesls ir 5. maija notikumi.

Iepriekš fiksējot informāciju internetā, ka jaunieši plāno veikt savu "linča tiesu", likumsargi uzreiz reaģēja, veica preventīvas pārrunas un izklīdināja. Bet jau citā gadījumā, saņemot informāciju, ka Imantas mikrorajona parkā, iespējams, notiek masveida kautiņš, notikuma vietā nekavējoties ieradās Speciālo uzdevumu bataljons. Viena pilngadīga persona cietusi.

Valsts policija aicina Imantas mikrorajona vecākus, kuru atvases varētu būt iesaistītas šajās aktivitātēs, nekavējoties pārliecināties par savu atvašu atrašanās vietu un novērst viņu iespējamu došanos turp, kā arī preventīvi pārrunāt ar jauniešiem šādu situāciju nopietnību.

Vienlaikus Valsts policija aicina jebkuru iedzīvotāju, kura rīcībā ir informācija vai signāli par šo sadursmju veidošanos, uzreiz zvanīt policijai uz tālruņa numuru 110.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu