Okupanti no Zaporižjas AES apkaimes izved civiliedzīvotājus un karavīrus

Apollo.lv
Zaporižjas AES.
Zaporižjas AES. Foto: Reuters/ScanPix

Krievija likusi iedzīvotājiem evakuēties no 18 apdzīvotām vietām ap Zaporižjas atomelektrostaciju. Melitopoles mērs Ivans Fedorovs paziņojis, ka no turienes mēģina izbraukt vairāki tūkstoši automašīnu un izveidojušās rindas, kurās jāgaida piecas stundas, vēsta raidorganizācija BBC.

Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs 7. maijāziņoja, ka civiliedzīvotāji tiekot evakuēti uz Krievijas okupētajām pilsētām Berdjansku un Primorsku.

Fedorovs apgalvo, ka divas trešdaļas "evakuācijas" konvoju sastāvot no Krievijas karavīriem, kuri atkāpjas no šīm teritorijām. Viņš norādīja, ka apdzīvotajās vietās veikalos esot beigušās preces un medikamenti un ka no slimnīcām tiekot izraidīti pacienti.

"Izziņotā daļējā evakuācija notiek pārāk ātri, un pastāv iespēja, ka viņi gatavojas provokācijām un tādēļ koncentrējas uz civiliedzīvotājiem," norādīja Fedorovs.

Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) ģenerāldirektors Rafaels Grosi intervijā BBC norādījis, ka iedzīvotāju evakuācija no Zaporižjas atomelektrostacijas apkārtnes norādot, ka tur iespējamas kaujas starp Krievijas un Ukrainas spēkiem.

Lai gan reaktors patlaban netiek darbināts, tajā ir liels daudzums kodolmateriālu. 

Grosi sacīja, ka pirms dažām nedēļām, kad apmeklēja atomelektrostaciju, tās apkaime esot bijusi mīnēta.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu