Tabakas izstrādājumu tirgotājs vēršas tiesā pret RAKUS ārstu

LETA
Foto: DedMityay/shutterstock

SIA "Pro Vape", kas darbojas tabakas izstrādājumu tirdzniecības nozarē, vērsies Rīgas rajona tiesā pret kādu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārstu par nepatiesas informācijas izplatīšanu un reputācijas graušanu, informēja uzņēmums.

Uzņēmums norāda, ka kāds RAKUS ārsts 20.martā Latvijas sabiedrisko mediju portālā raidījumā "Jauna diena" apgalvoja, ka uzņēmums "spļauj uz likumu", kā arī "Pro Vape" produktu lietošanas rezultātā "nākotnē būs simtiem tūkstošu priekšlaicīgu nāves gadījumu" un "bērni, pusaudži, jaunieši mirs, jo tirgotāji pārkāpj likumu".

Tāpat ārsts apgalvojis, ka "cilvēki tiešām mirst no saltiem" un, ka uzņēmums "pārkāpj likumu, pārdod produktu, no kura daudzi bērni, pusaudži saslims un nomirs priekšlaicīgi".

Uzņēmums norāda, ka viņu produkcija ir paredzēta pieaugušiem cilvēkiem, kuri apzināti izvēlas elektroniskās cigaretes. Tāpat "Pro Vape" uzsver, ka viņi savu produkciju nepārdod nepilngadīgām personām.

Tāpēc uzņēmums lēmis vērsties tiesā lūdzot atsaukt nepatieso informāciju, kā arī piedzīt materiālu kompensāciju par uzņēmuma reputācijas graušanu.

Rīgas rajona tiesā aģentūrai LETA norādīja, ka civillieta šobrīd vēl nav reģistrēta tiesu sistēmā.

SIA "Pro Vape" apgrozījums 2021.gadā bija 39,513 miljoni eiro, kas ir par 262% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa sasniedza 10,5 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu