ASV Latvijas Valsts robežsardzei ziedo 1,3 miljonus ASV dolāru vērtu aprīkojumu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Robežsardzes busiņš. Ilustratīvs attēls.
Robežsardzes busiņš. Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

ASV Enerģētikas departaments ir ziedojis novērošanas un citas palīgiekārtas Latvijas Valsts robežsardzei 1,3 miljonu ASV dolāru apmērā, kas paredzētas robežu drošības stiprināšanā un radiācijas noteikšanā Latvijā un NATO aliansē, informēja ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļa.

ASV vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons un Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts oficiālā vizītē apmeklēja Latvijas un Baltkrievijas robežu, lai apskatītu infrastruktūras modernizāciju un pārrunātu sadarbības projektus.

Robinsons atzīmēja, ka robežu drošība ir būtiska ASV un Latvijas sabiedroto partnerības sastāvdaļa. Viņš pauda cerību, ka šī sadarbība padziļināsies, savukārt ASV demonstrē savu apņemšanos nodrošināt NATO aliansei nepieciešamās spējas aizsargāties pret ārējiem draudiem.

Iepriekšējos gados ASV vēstniecība Latvijā ir cieši sadarbojusies ar Valsts robežsardzi, lai veicinātu sadarbību robežu drošības jomā starp ASV un Latvijas valdībām.

Gada laikā ASV Enerģētikas departaments ir ziedojis aptuveni 1,86 miljonus ASV dolāru, tai skaitā pārnēsājamās un mobilās pārbaudes iekārtas, kas nepieciešamas robežu drošībai un radiācijas noteikšanai.

Pērn martā ASV Aizsardzības departaments noslēdza projektu piegādājot 67 "Polaris" taktiskos transportlīdzekļus, lai uzlabotu robežas patrulēšanu bezceļa apstākļos.

ASV vēstniecība Latvijā ir organizējusi kapacitātes stiprināšanas apmācības, kuros Valsts robežsardzes pārstāvji devās uz ASV, lai tiktos ar ASV Iekšzemes drošības departamenta amatpersonām.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu