Lauksaimnieki var pieteikties saņemt avansā marķēto dīzeļdegvielu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lauku ainava Tukuma novadā.
Lauku ainava Tukuma novadā. Foto: Zane Bitere/LETA

Lauksaimnieki līdz 20.jūnijam var pieteikties saņemt avansā marķēto dīzeļdegvielu lauku darbu veikšanai par 2023./2024. saimniecisko gadu, informē Zemkopības ministrija (ZM).

Degvielu piešķir 50% apmērā no 2022./2023. saimnieciskajā gadā piešķirtā marķētās dīzeļdegvielas kopējā daudzuma.

Kā norāda ZM, ņemot vērā kara Ukrainā ietekmi uz globālo nodrošinātību ar pārtiku un nepieciešamību elastīgāk izmantot aramzemi pārtikas ražošanai, lai atvieglotu ekonomiskās grūtības un nodrošinātu savlaicīgu sezonas darbu veikšanu, kā arī degvielas tirgū šobrīd labvēlīgās cenas dīzeļdegvielai, pieņemts lēmums lauksaimniekiem dot iespēju saņemt ātrāk marķētās dīzeļdegvielas avansu.

Lauksaimnieki avansā piešķirto marķēto dīzeļdegvielu var iegādāties līdz 30.jūnijam.

Vienlaikus ministrijā informē, ka Lauku atbalsta dienests (LAD), piešķirot marķēto dīzeļdegvielu 2023./2024.gadam, veiks pārrēķinu, attiecīgi samazinot marķētās dīzeļdegvielas daudzumu par laika periodu no 2023.gada 16.maija līdz 30.jūnijam avansā iegādāto marķētās dīzeļdegvielas daudzumu.

Ja LAD konstatēs, ka lauksaimniecības produkcijas ražotājam piešķirtais un avansā iegādātais marķētās dīzeļdegvielas daudzums pārsniedz 2023./2024.gadam pieļaujamo marķētās dīzeļdegvielas daudzumu, LAD par to mēneša laikā informē lauksaimniecības produkcijas ražotāju un Valsts ieņēmumu dienestu.

Lai saņemtu marķētās dīzeļdegvielas ātrāku avansu, lauksaimniekiem jāpiesakās LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu