T, 29.11.2023.

Francijā 14 cilvēkus tiesās par šokējošo skolotāja slepkavību

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Francijā 14 cilvēki stāsies tiesas priekšā saistībā ar 2020. gadā notikušo skolotāja Samuela Patī slepkavību, kas šokēja visu valsti, jo skolotājam tika nogriezta galva.

Slepkava bija 18 gadus vecs, Maskavā dzimis čečenu imigrants Abdullahs Anzorovs, kuru policija sašāva uzreiz pēc nozieguma izdarīšanas. Viņš no gūtajiem ievainojumiem vēlāk mira.

Izmeklētāji uzskata, ka Anzorovs uzbruka Patī, jo skolotājs stundā par vārda brīvību oktobra sākumā bija audzēkņiem demonstrējis karikatūras par musulmaņu pravieti Muhamedu.

Visnopietnākās apsūdzības izvirzītas diviem Anzorova draugiem. Viņi apsūdzēti par līdzdalību slepkavībā, ko pastrādājis terorists, liecina tiesas dokumenti.

Vēl seši pieaugušie tiks tiesāti par saistību ar teroristiem, tai skaitā tēvs vienai no skolniecēm Patī skolā un islāma sludinātājs.

Bērnu tiesā saistībā ar Patī slepkavību tiks tiesāti seši pusaudži, kas apsūdzēti par to, ka novērojuši skolas apkārtni un palīdzējuši slepkavam identificēt skolotāju.

47 gadus vecais vēstures un ģeogrāfijas skolotājs Patī izmantoja stundā satīras žurnālu "Charlie Hebdo", kurā publicētas pravieša Muhameda karikatūras, lai apspriestu ar skolēniem vārda brīvības likumus Francijā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu