Zemessardzes komandieris skaidro, kas izšķirs karadarbības rezultātu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns
Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns Foto: Edijs Pālens/LETA

Karadarbības rezultātu tehnoloģijas vienas pašas neizšķirs, bet tas būs atkarīgs arī no cilvēku spējas šīs tehnoloģijas kombinēt un pielietot, ceturtdien diskusijā "Nākotnes karadarbība - tehnoloģiju un apgādes vajadzības 2030" norādīja Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

Pudāns norādīja, ka nav iespējams pateikt un prognozēt, kāda būs nākotnes karadarbība, tomēr ir vairāki karadarbības principi, kas nemainās, piemēram, pārsteigums un iniciatīva.

Mainīgais apstāklis karadarbībā ir tehnoloģijas, kuru attīstība ir mainījusi karu rezultātus. Ignorējot tehnoloģijas, tas novedīs pie zaudējuma, un par to liecina ne mazums piemēru no vēstures, kura rāda, ka caur tehnoloģijām valstis meklē militāro pārākumu, sacīja Pudāns.

Pēc viņa paustā, pēdējo desmitgažu laikā teholoģijas mainījusi zināšanu ekspansija, kas tagad ir daudz apjomīgāka. Tāpat patlaban tehnoloģijas ir plaši pieejamas un tās nav tikai lielvarām, bet arī citām valstīm. Mūsdienu karadarbība liecina, ka tagad daudzas valstis vēlas attīstīt, piemēram, sensoru sistēmas - "tālāk redzēt, aizšaut un aizsargāties," sacīja Zemessardzes komandieris.

Vienlaikus Pudāns vērsa uzmanību, ka tehnoloģijas karadarbības rezultātu vienas pašas neizšķirs, jo svarīgi ir, kā paši cilvēki spēs tās kombinēt un pielietot. Tāpat svarīga ir spēja savienot tehnoloģijas.

Jau ziņots, ka Rīgā ceturtdien notiek ikgadējā "Industrijas diena NBS 2023". Pasākuma mērķis ir aktualizēt aizsardzības industrijai svarīgus jautājumus, kā arī sniegt iespēju Latvijas uzņēmējiem un pētniecības iestādēm iepazīstināt Nacionālos bruņotos spēkus ar Latvijā ražotiem militāras un divējādas pielietojamības produktiem un pakalpojumiem.

Industrijas dienas laikā notiek arī vairākas paneļdiskusijas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu