Pk, 1.12.2023.

VIDEO ⟩ Latvijas robežu nelegāli šķērsojuši vairāki migranti. Robežsardze par to uzzinājusi no vietējiem iedzīvotājiem

Ziņa papildināta
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Robežsargs. Ilustratīvs attēls.
Robežsargs. Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Latvijas robežu nelegāji šķērsojusi migrantu grupa, vēsta portāls "LSM.lv", atsaucoties uz mediju "LRT+".

Migrantu grupu pie Varnavičiem, Kaplavas novadā pamanījis kāds vietējais lauksaimnieks, kurš viņus arī nofilmējis.

Valsts robežsardze par nelegālo šķērsošanu uzzinājusi pēc vietējās pašvaldības iedzīvotāju sūdzībām.

Sešu personu grupa jau aizturēta un nosūtīta uz Latvijas un Baltkrievijas robežu, apstripinājusi Valsts robežsardze.

Pēc aizturēšanas personas norādījušas, ka viņiem Baltkrievijas robežsargi atņēmuši dokumentus.

Grupa, kurā bijušas trīs pieaugušas sievietes un trīs pieauguši vīrieši, nogādāta atpakaļ robežpunktā, kur paredzēts viņus nodot atpakaļ baltkrievu pusei. Ja Baltkrievija viņus atteiksies pieņemt, Latvijas pusei būs jālemj, kā rīkoties tālāk.

Līdz otrdienai, 16. maijam, bija zināms, ka šogad kopumā no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 3028 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti 178 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Tuvojoties vasarai, nelegālās imigrācijas riski uz robežas ar Baltkrieviju, visticamāk, pieaugs, nesen atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Valdība 2021. gadā 10. augustā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju Ludzas un Krāslavas novados, kā arī Daugavpilī. Tā vairākkārt pagarināta, un pēdējais pagarinājums noteikts līdz 10. augustam. Iepriekš vairākkārt ticis debatēts, ka ārkārtējās situācijas vietā pierobežā varētu noteikt kādu citu regulējuma veidu, taču nekādas izmaiņas nav sekojušas.

Iekšlietu ministrija norādījusi, ka Krievijas sāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildu riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latvijas, tas ir, izdarīt spiedienu uz ES un NATO.

Arī no Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiekot saņemta informācija par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu