Sv, 28.05.2023.

Edgars Rinkēvičs atbild uz pieciem neformāliem jautājumiem

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Apollo.lv kolāža.

Jau pavisam drīz - 31. maijā - notiks Valsts prezidenta vēlēšanas. Vēlēšanām izvirzīti trīs kandidāti - Uldis Pīlēns, Edgars Rinkēvičs un Elīna Pinto. Lai labāk iepazītu katru kandidātu, "Apollo.lv" uzdeva piecus neformālus jautājumus Edgaram Rinkēvičam.

Kas jūs spēj sadusmot?

Neprecizitāte.

Kas ir jūsu lielākā izgāšanās?

Laikam vēl ir tikai priekšā.

Cik maksā viens litrs piena? Vai Valsts prezidentam tas ir jāzina?

Es pienu nedzeru, bet varu pateikt, cik maksā maizes kukulis – aptuveni 1,40- 1,90 eiro. Prezidents ir tāds pats cilvēks kā jebkurš. Arī ministrs dodas uz veikalu un pērk to, ko ēd.

Kurš/kura ir jūsu prezidenta ideāls no visas pasaules bijušajiem un esošajiem prezidentiem/prezidentēm?

Šarls de Golls.

Ja Jums būtu iespēja izvēlēties superspēju, kādu jūs izvēlētos?

Lasīt domas.

Kas zināms par Edgaru Rinkēviču?

Rinkēvičs absolvējis Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultāti, saņēmis sertifikātu par politikas zinātņu un starptautisko attiecību studijām Groningenas Universitātē, Nīderlandē. Viņam ir arī divi maģistra grādi, kas iegūti LU politikas zinātnē un ASV Nacionālās Aizsardzības universitātes Bruņoto spēku Nacionālo Resursu Stratēģijas Industriālo koledžā.

Rinkēvičs 90. gados strādājis kā Latvijas Radio žurnālists ārpolitikas un starptautisko attiecību jautājumos, pēc tam dažādos amatos sācis savu karjeru Aizsardzības ministrijā (AM), kurā kopš 1997. gada vairāk nekā desmit gadus ieņēma augstākā ierēdņa - AM valsts sekretāra - amatu.

Tāpat Rinkēvičs no 2002. līdz 2003. gadam bija Latvijas delegācijas vadītāja vietnieks sarunās par iestāšanos NATO, un no 2005. gada līdz 2007. gada janvārim Rinkēvičs ieņēma NATO valstu un valdību sanāksmes organizācijas biroja vadītāja posteni.

No 2008.gada oktobra līdz 2011. gada jūlijam Rinkēvičs bija Valsts prezidenta Valda Zatlera kancelejas vadītājs.

Zatleram netiekot pārvēlētam uz otro prezidentūras termiņu un iesaistoties politikā, tajā iesaistījās arī Rinkēvičs, un 2011. gadā viņš kļuva par Valda Dombrovska (V) vadītās valdības ārlietu ministru, savukārt 2012. gada sākumā iestājās bijušā prezidenta Zatlera vadītajā Reformu partijā.

Ārlietu ministra amatu Rinkēvičs saglabāja arī Laimdotas Straujumas (V), Māra Kučinska valdībā un Kariņa nu jau abās valdībās.

2014. gada pavasarī Rinkēvičs iestājās partijā "Vienotība". 2022. gada 14. Saeimas vēlēšanās Rinkēvičs ievēlēts parlamentā no partiju apvienības "Jaunā vienotība" saraksta.

Rinkēvičs ir pirmais Latvijas politiķis, kurš "iznāca no skapja". 2014. gada 6. novembrī partijas "Vienotība" biedrs, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs mikroblogošanas vietnē "Twitter" publiski paziņoja, ka ir gejs.

"Mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veidu partnerattiecībām, cīnīšos par to, zinu, ka tūliņ būs megahistērija, bet #Proudtobegay," vēstīja Rinkēvičs. 

Rinkēvičs ir Triju Zvaigžņu ordeņa lielvirsnieks, Viestura ordeņa lielkrusta komandieris, kā arī saņēmis NATO un vairāku Latvijas sabiedroto ārvalstu augstus apbalvojumus.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu