O, 28.11.2023.

VIDEO ⟩ Kannu kinofestivāla apsargi liedz ukraiņu slavenībām paust protesta vēstījumu

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Alina Baykova/"Twitter"

Ukraiņu modele Alīna Baikova piektdien ieradās uz Kannu kinofestivāla pasākumu īsā dzeltenā kleitā ar uzrakstu "F*** YOU PUTIN", bet viņu ātri aplenca apsargi un aizveda, neļaujot ilgāk paust savu protesta vēstījumu pasaulei, ziņo ārvalstu mediji.

34 gadus vecā Baikova ir dzimusi Ukrainā, bet daudzus gadus dzīvojusi ASV, kur strādājusi par modeli lielākajos modes namos. Šī nav pirmā reize, kad viņa apmeklējusi pasākumu, tērpusies Ukrainas simbolikā.

Baikova ieradās uz Kannu kinofestivāla pasākumu bēšā lietusmētelī, zem kura bija dzeltena kleita ar zilu uzrakstu, kas acīmredzami vērsts pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Uzreiz pēc kleitas nodemonstrēšanas viņu aplenca pieci apsargi un aizveda prom.

Baikova sociālajā tīklā "Instagram", kurā viņai ir 3,5 miljoni sekotāju, pēcāk ierakstīja: "Lūk pierādījums "īstajam atbalstam" Ukrainai! Es tiku aizturēta un lūgta pamest paklāju, jo festivāls nevēlas kļūt politisks."

Baikovas gadījums nav vienīgā protesta akcija Ukrainas atbalstam, kas šogad Kannās beigusies ar aizvešanu no sarkanā paklāja.

Ukraiņu blogere Ilona Černobaja ieradās uz Kannu kinofestivāla pasākumu vakarkleitā zilā un dzeltenā krāsā un aplēja sevi ar mākslīgajām asinīm, ko bija paslēpusi zem garā vakartērpa. Apsargi viņu nekavējoties aizturēja un aizveda.

Kannu kinofestivāla organizatori bija aizlieguši protestus festivāla norises vietas tuvumā, vēstīja laikraksts "Variety".

Černobaja "Instagram", kur viņai ir miljons sekotāju, skaidroja, ka šādi vēlējusies atgādināt pasaulei par Ukrainā notiekošo karu un paust atbalstu okupētajām Ukrainas teritorijām un cilvēkiem, kas tur dzīvo.

Černobaja norādīja, ka viņas kontam "Instagram" draud izdzēšana, bet pauda prieku, ka viņas protesta akcija spējusi piesaistīt mediju uzmanību visā pasaulē. Blogere pavēstīja, ka pēc protesta akcijas viņai tika aizliegts piedalīties turpmākajos festivāla pasākumos un daudzos citos pasākumos, bet tas bijis to vērts, ziņoja "Variety".

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu