FOTO un VIDEO Desmitiem tūkstoši cilvēku pie Brīvības pieminekļa sagaida Latvijas hokejistus

Vairāki desmiti tūkstošu fanu pie Brīvības pieminekļa sveic Latvijas izlasi
Vairāki desmiti tūkstošu fanu pie Brīvības pieminekļa sveic Latvijas izlasi Foto: Juris Lisovs/TVNET

Pirmdien desmitiem tūkstoši cilvēku pie Brīvības pieminekļa Rīgā sagaida Latvijas hokeja izlasi, kas aizvadītajā pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Skatītājiem atvēlētās vietas pie pieminekļa ir cilvēku pārbāztas, tāpat cilvēku pārpildītas ir apkārtējās ielas un tuvējie laukumi, turklāt hokeja fani turpina plūst pieminekļa virzienā. Pie pieminekļa vietas vairs nav, tāpēc cilvēki sēž gar kanālu un citur.

Cilvēku plūsma ir paralizējusi Brīvības laukuma apkārtnes ielas, jau sākot no Centrālās stacijas, Vērmanes dārza un citos virzienos. Arī sabiedriskais transports ir cilvēku pilns.

Kā novēroja aģentūra LETA, pāris atnākušajiem radās veselības problēmas un bija nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Svētdien Latvijas izlase čempionātu noslēdza ar trešo vietu, spēlē par bronzas medaļām ar 4:3 uzvarot amerikāņus.

Latvijai tas ir kļuvis par visu laiku panākumiem bagātāko čempionātu. Iepriekš labākais rezultāts bija trīsreiz izcīnītā septītā vieta.

Latvijas izlase čempionātu sāka ar diviem zaudējumiem, ar 0:6 piekāpjoties Kanādai un 1:2 - Slovākijai. Pēc tam pirmoreiz čempionātu vēsturē izdevās uzvarēt čehus (4:3 papildlaikā), kā arī ar 2:1 pārspēt Norvēģiju, ar 3:2 - Slovēniju, ar 7:0 - Kazahstānu un papildlaikā ar 4:3 - Šveici. Pēdējā mačā iegūtie punkti ļāva ne tikai iekļūt ceturtdaļfinālā, bet izcīnīt trešo vietu B apakšgrupā.

Latvijas hokejisti ceturtdaļfinālā pārspēja Zviedriju ar 3:1, bet pusfinālā ar 2:4 zaudēja Kanādai.

Par pasaules meistarsacīkšu uzvarētājiem kļuva kanādieši, kuri izšķirošajā mačā ar 5:2 bija pārāki par Vāciju.