Pie Zviedrijas krastiem manīts "spiegu valis" ar krievu iemauktiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: BBC.com/Twitter.com

Pie Zviedrijas krastiem redzēts baltvalis, kas pirmo reizi tika pamanīts pirms četriem gadiem Norvēģijas ziemeļos ar, domājams Krievijā ražotiem iemauktiem, otrdien paziņojušas Norvēģijas varasiestādes.

2019.gadā baltvalis tika pamanīts rotaļājamies ostā Norvēģijas tālajos ziemeļos, kur kļuva par izklaidi vietējiem iedzīvotājiem. Valis ir pieradis pie cilvēkiem un ir tik draudzīgs, ka pat gatavs peldēt pakaļ plastmasas riņķiem, kas viņam tiek pasviesti.

Šo baltvali no citiem atšķīra arī iemaukti, kas apņēma dzīvnieku. Par tā izcelsmi tika izteikti daudzi minējumi, pat teorija, ka tas varētu būt nācis no Krievijas militārā objekta. Medijos tas tika dēvēts par spiegu vali.

"Pēdējās pāris nedēļās tas pārvietojies ātri un nopeldējis vairākus simtus kilometru," pirms sasniedza Zviedrijas rietumu piekrastes ūdeņus, paziņoja Norvēģijas Zivsaimniecības direktorāta amatpersona.

Baltvalis tika pamanīts uz ziemeļiem no Gēteborgas. Zviedrijas varasiestādes to vēl nav komentējušas.

Pagājušajā nedēļā baltvalis tika pamanīts Oslo fjordā, un Norvēģijas Zivsaimniecības direktorāts aicināja cilvēkus izvairīties no kontaktēšanās ar baltvali, lai garantētu viņa drošību.

Vaļu vērotāji Norvēģijā nodēvējuši to par Hvaldimiru, apvienojot norvēģu vārdu valis "hval" ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārdu.

Direktorāts brīdināja, ka Hvaldimiram pastāv risks savainoties, jo fjordā bija izbraukušas neierasti daudz laivu, lai tuvāk aplūkotu milzīgo ASV lidmašīnu bāzeskuģi "USS Gerald R. Ford", kas uz brīdi apmeklēja Norvēģijas galvaspilsētu.

Taču direktorāta amatpersona sacīja, ka pagaidām nav saņemtas ziņas, kas radītu satraukumu par Hvaldimiru.

Amatpersona norādīja, ka Norvēģijas varasiestādes nevēlas spekulēt par vaļa izcelsmi, un, kamēr tas atrodas Norvēģijas ūdeņos, tas tiek uzskatīts par aizsargājamu dzīvnieku. Amatpersona piebilda, ka varasiestādes negrasās to sagūstīt.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu