Rinkēvičs uzskata, ka koalīcijai jāizrunājas par tālāko sadarbību

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
Jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Foto: Paula Čurkste/LETA

Līdzšinējais ārlietu ministrs un jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs (JV) uzskata, ka valdības koalīcijai jāizrunājas par tālāko sadarbību.

Preses konferencē pēc ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā Rinkēvičs norādīja, ka koalīcijai ir nepieciešams izrunāties - vai koalīcijas izvirzītie divi kandidāti ir cēlonis spekulācijām un diskusijām par koalīcijas nestabilitāti, vai tomēr simptoms kaut kam dziļākam.

"Lai nepielietu vēl eļļu ugunī, primāri jautājums ir par to, kā strādāt kopā, kas ir mērķi un sasniedzamie rezultāti Saeimā ievēlētajām partijām. Ja partijas redz, ka kaut kas "ķeras", pirmais veids, kā šo analizēt, ir godīga un atklāta saruna, ko darīt tālāk," sacīja Rinkēvičs, vienlaikus uzsverot, ka valdība šobrīd strādā.

Rinkēvičs uzsvēra, ka līdz 8.jūlijam pildīs ārlietu ministra pienākumus, un ja tajā laikā būs kāda krīze, tā būs pašreizējā prezidenta Egila Levita atbildības laukā.

Vaicāts, kas varētu būt nākošais ārlietu ministrs, Rinkēvičs norādīja, ka tas ir Ministru prezidenta jautājums, jo Valsts prezidents neieceļ ministru. Tomēr Rinkēvičs ir gatavs to parunāt ar premjeru. Vienlaikus viņš izteica cerību, ka pēc 7.jūlija būs arī jauns ārlietu ministrs.

Kā ziņots, Rinkēvičam svinīgo solījumu būs jādod un amatā paredzēts stāties 8.jūlijā, kad pilnvaras noslēgsies Levitam.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu