Policistus apsūdz par vadītāju nesodīšanu apmaiņā pret kukuļiem

LETA
Kukulis. Ilustratīvs attēls
Kukulis. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā divi policisti apsūdzēti par kravas auto vadītāju nesodīšanu apmaiņā pret kukuļiem, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību apsūdzētās amatpersonas veica autopārvadājumu uzraudzību un kontroli.

Vairākas reizes, konstatējot transportlīdzekļu vadītāju dažādus pārkāpumus, tostarp tahogrāfa ierīces lietošanas noteikumos, par ko ir paredzēta administratīvā atbildība, apsūdzētajām amatpersonām tika piedāvāti materiāli labumi, lai tās nenorādītu konstatētos pārkāpumus un netiktu sākts administratīvā pārkāpuma process.

Tāpat abas amatpersonas apsūdzētas par dienesta viltojuma izdarīšanu mantkārīgā nolūkā, jo sagatavoja un parakstīja kravu pārvadājumu kontroles aktus, tajos apzināti ietverot īstenībai neatbilstošus faktus, proti, nenorādot konstatētos pārkāpumus.

Minētās policijas amatpersonas 2023.gada 31.janvārī aizturētas un kopš 1.februāra atrodas apcietinājumā.

Izmeklēšanas laikā kopumā pret trim kukuļdevējiem kriminālprocess tika izbeigts, divus no viņiem nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, ņemot vērā, ka kukuļdevēji sadarbojās gan ar Iekšējās drošības biroju, gan prokuratūru, veicinot policijas darbinieku noziedzīgās rīcības atklāšanu.

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras virsprokurors Jānis Omuls norādījis, ka minēto problēmu un tās aktualitāti atklāj arī Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" veiktais eksperiments, kur konstatēts, ka uzņēmumi, kas sniedz miljoniem vērtos pārvadājumu pakalpojumus, bieži pārvadā kravas, kuru apjoms pārsniedz atļauto, par ko kontrolējošajām amatpersonām tiek doti kukuļi.

Šādu amatpersonu noziedzīgu darbību rezultātā tiek bojāti Latvijas ceļi, valstij tiek nodarīti miljoniem lieli zaudējumi, apdraudēta ikviena satiksmes dalībnieka drošība un dzīvība. Cīņa pret kukuļņēmējiem ir uzskatāma par principiālu, lai parādītu valsts nulles toleranci pret negodprātīgām amatpersonām un aktīvu rīcību šādu gadījumu izskaušanai, norādījis virsprokurors.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu