Koalīcijā sarunas par turpmāko darbu plānotas piektdien

LETA
Saeimas ārkārtas sēde, kuras laikā tiek ievēlēts jaunais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Saeimas ārkārtas sēde, kuras laikā tiek ievēlēts jaunais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Foto: Paula Čurkste/LETA

2. jūnijā plānotas sarunas starp trim valdību veidojošajām partijām par turpmāko darbu pēc Valsts prezidenta ievēlēšanas.

Partneru tikšanās paredzēta plkst.15.30 Ministru kabinetā.

Kā ziņots, "Jaunās vienotības" (JV) līdera, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa pirmās sarunas par koalīcijas izmaiņām varētu notikt ar abām pārējām valdību veidojošajām partijām - "Apvienoto sarakstu" (AS) un Nacionālo apvienību (NA), liecina politiķu izteikumi.

Sarunas notiks, jo saļodzījušās attiecības JV vadītajā koalīcijā, kurā pašlaik ar JV kopā strādā AS un NA. Plaisas koalīcijā pastiprinājās līdz ar Valsts prezidenta vēlēšanām. Saeima trešdien par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja premjera partijas JV virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, taču viņš tika ievēlēts tikai ar opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvo" balsīm un nesaņemot nekādu AS un NA atbalstu.

Prezidenta vēlēšanas radījušas gaidas, ka varētu vai nu paplašināties koalīcijas sastāvs, vai pat mainīties valdība. Piemēram, iepriekš ticis pieļauts, ka, ja Rinkēvičs tiktu ievēlēts ar JV, ZZS un "Progresīvo" balsīm, tad šīs partijas arī varētu pievienoties koalīcijai. Kariņš jau ir izteicies, ka plāno runāt ar partijām par koalīcijas paplašināšanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu