FOTO ⟩ Egils Levits ticies ar jaunievēlēto prezidentu Edgaru Rinkēviču

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Piektdien, 2. jūnijā, Rīgas pilī pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits tikās ar jaunievēlēto Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Levits pauda pārliecību, ka turpmākos četros gados Latvija būs drošās rokās, un apsveica  Rinkēviču ar ievēlēšanu augstajā amatā.

Levits arī uzsver, ka uz Valsts prezidentu gulstas liela atbildība par valsts un tautas nākotni.

"Apollo.lv" jau vēstīts, ka Saeima 31. maijā par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja partijas "Jaunā vienotība" (JV) virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Par Rinkēviča ievēlēšanu nobalsoja 52 deputāti. Jau kopš pirmās balsošanas kārtas par Rinkēviču balsoja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). JV Saeimā ir 26 balsis, bet ZZS - 16 deputāti. Pēc savas prezidenta amata kandidātes Elīnas Pinto izkrišanas otrajā kārtā par labu Rinkēvičam nosliecās arī "Progresīvie", kuriem parlamentā ir 10 deputāti.

Rinkēvičam svinīgo solījumu būs jādod un amatā paredzēts stāties jūlija pirmajā pusē, kad pilnvaras noslēgsies pašreizējam Valsts prezidentam Levitam, kurš no kandidēšanas uz otro pilnvaru termiņu atteicās, jo pārvēlēšanai trūka balsu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu