Ķīnas sūtnis aicina beigt ieroču sūtīšanu uz Ukrainu

LETA
Ukraiņu brīvprātīgie saņem ieročus un munīciju Kijevā, Ukrainā, 2022. gada 25. februārī
Ukraiņu brīvprātīgie saņem ieročus un munīciju Kijevā, Ukrainā, 2022. gada 25. februārī Foto: EPA/Scanpix

Ķīnas Ukrainas jautājumu sūtnis Li Hui 2. jūnijā aicināja citas valdības "beigt sūtīt ieročus uz kaujaslauku" un rīkot miera sarunas, tiesa gan, nepaužot nekādas norādes, ka viņa vizītes gaitā reģionā būtu izdevies panākt progresu noregulējuma virzienā.

Li aicinājums izskan laikā, kad Kijivas Rietumu sabiedrotie aktivizējuši raķešu, tanku un cita bruņojuma piegādes Ukrainas armijai, tai gatavojoties atkarot okupētās Ukrainas teritorijas.

Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina valdība apgalvo, ka ir neitrāla, un vēlas spēlēt vidutāja lomu, tomēr politiski atbalstījusi Maskavu.

"Ķīna uzskata - ja mēs tiešām vēlamies izbeigt šo karu, glābt dzīvības un panākt mieru, ir svarīgi apturēt ieroču sūtīšanu uz kaujaslauku, pretējā gadījumā spriedze tikai vairosies," Li sacīja žurnālistiem.

Li no 15. līdz 28. maijam vizītes gaitā reģionā apmeklēja Ukrainu, Krieviju, Poliju, Franciju, Vāciju un Eiropas Savienības galveno mītni.

Kā norādīja politikas analītiķi, izredzes, ka Ķīnas iniciatīvas rezultātā izdosies panākt progresu, ir mazas, tomēr tā devusi Pekinai iespēju savu globālo diplomātisko lomu padarīt būtiskāku.

Pekina februārī nāca klajā ar miera plānu, bet Ukrainas sabiedrotie uzstāja, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vispirms ir jāizved Krievijas karaspēks.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu