Navaļnijs cietumā izklaidējas, sarakstoties ar administrāciju

LETA
Aleksejs Navaļnijs.
Aleksejs Navaļnijs. Foto: Shutterstock

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, atrodoties ieslodzījumā, 2. jūnijā publiskojis fragmentus no sarakstes ar cietuma administrāciju, kuros viņš detalizēti apraksta savas sarkastiskās prasības, piemēram, saņemt pudeli kandžas, balalaiku un ķenguru.

Cietuma amatpersonu atbildes Navaļnija sociālo mediju kontā, acīmredzot, publicējusi viņa komanda.

"Kad tu sēdi soda izolatorā un tev nav daudz izklaižu, tu vari izklaidēties sarakstoties ar administrāciju," norādīja Navaļnijs, kurš kopš pagājušās vasaras izolatorā pavadījis gandrīz 180 dienas.

Visi Navaļnija lūgumi tika noraidīti, tai skaitā prasība pēc megafona, ko iedot cietumniekam blakus kamerā, "lai viņš varētu kliegt vēl skaļāk", un lūgums piešķirt augstāko pakāpi karatē citam ieslodzītajam, kurš "ar kailām rokām nogalināja cilvēku.

Noraidīti tika arī Navaļnija lūgumi atļaut viņam iegādāties kandžu, tabaku cigarešu tīšanai, balalaiku un atļaut viņam kamerā turēt ķenguru. Navaļnijs norādīja, ka ieslodzītie var turēt mājdzīvnieku, ja cietuma administrācija to atļauj.

"Es turpināšu cīnīties par savām neatņemamajām tiesībām turēt ķenguru," ar sarkasmu uzsvēra Navaļnijs, kurš svētdien atzīmēs savu 47.dzimšanas dienu. Navaļnija komanda ir aicinājusi rīkot protestus viņa atbalstam.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu".

Navaļnijs ir apsūdzēts arī ekstrēmismā. Šajā lietā tiesas sēde paredzēta 6.jūnijā. Ja Navaļnijs tiks atzīts par vainīgu viņam izvirzītajās apsūdzībās, viņam var nākties pavadīt cietumā 30 gadus.

Navaļnijs atklāja, ka kāds izmeklētājs viņam sacījis, ka viņu gaida arī atsevišķa militārās tiesas prāva par apsūdzībām terorismā, par ko viņam var piespriest mūža ieslodzījumu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu