NBS komandieris vieš skaidrību par Krievijas manevriem Baltijas jūrā

Apollo.lv
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalās pirmo divu jauno helikopteru UH-60M "Black Hawk" svinīgajā pieņemšanas ceremonijā Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē.
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalās pirmo divu jauno helikopteru UH-60M "Black Hawk" svinīgajā pieņemšanas ceremonijā Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē. Foto: Evija Trifanova/LETA

Krievijas bruņotie spēki sākuši manevrus Baltijas jūrā un Karaļauču (Kēnigsbergas) apgabalā, 5. jūnijā pavēstīja Krievijas Baltijas flotes preses dienests. Tomēr šāda spēku demonstrēšana nav nekas jauns, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš norāda intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Šodienas jautājums".

"Tas nav nekas jauns, ka Krievija sāk reaģēt un izziņo savus mācību manevrus reizē ar NATO manevriem. Tā ir spēka demonstrācija no Krievijas puses un mēģinājums pierādīt to, ka viņiem vēl ir jauda," skaidro Kalniņš. 

"Šis manevrs no Krievijas puses ir orientēts uz provokatīvām darbībām. Vēlos teikt, ka Krievijas klātbūtne mācībās palīdz NATO spēkiem trenēt noturību," saka NBS komandieris.

Manevros iesaistīti 40 kuģi, 25 lidmašīnas un helikopteri, vairāk nekā 3500 karavīru

Raidījumā apspriestas arī Latvijas pretgaisa aizsardzības iespējas un nemieri Kosovā.

Vairāk skaties sižetā!

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu