Krievija tiks saukta pie atbildības par Kahovkas HES uzspridzināšanu, uzsver Zelenskis

LETA
Foto: AFP/SCANPIX

Ukraina centīsies panākt Krievijas saukšanu pie atbildības par Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanu, otrdien pēc Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes ārkārtas sanāksmes paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēdē tika saskaņots starptautisko un drošības pasākumu komplekss, lai sauktu Krieviju pie atbildības par šo terora aktu. Pie stingras atbildības," platformā "Telegram" pavēstīja Zelenskis.

Viņš piebilda, ka sanāksmē spriests arī par cilvēku evakuāciju no applūstošajām teritorijām un to apdzīvoto vietu apgādi ar ūdeni, kuru ūdensapgādi nodrošināja Kahovkas HES ūdenskrātuve.

"Darām visu, lai glābtu cilvēkus," uzsvēra Zelenskis.

Jau ziņots, ka Krievijas karaspēks otrdien Hersonas apgabalā uzspridzināja Kahovkas hidroelektrostaciju (HES), sagraujot tās aizsprostu.

Kahovkas HES atrodas Krievijas karaspēka kontrolē, taču pēc aizsprosta uzspridzināšanas applūst teritorijas gan Dņepras labajā krastā, kuras kontrolē Ukraina, gan Krievijas okupētās teritorijas kreisajā krastā.

Apdraudētajā teritorijā Ukrainas kontrolētajā Dņepras labajā krastā ir apmēram 16 000 iedzīvotāju, notiek to evakuācija.

Ukrainas Bruņoto spēku dienvidu pavēlniecība pavēstījusi, ka, pēc tās rīcībā esošās informācijas, evakuācija tiek organizēta arī Krievijas okupētajās teritorijās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu