"Sajūta, ka paaudze aiziet." Latvijā pazīstamas personības sēro par skatuves leģendu Lilitu Ozoliņu

Apollo.lv
Foto: Ieva Čīka/LETA

Pirmdien, 5. jūnijā, negaidīti mūžībā devās Dailes teātra aktrise Lilita Ozoliņa, kuras talants un inteliģence veidojusi Dailes teātri jau vairāk kā pusgadsimtu. Sociālajos tīklos viņas skatuves kolēģi, talanta cienītāji, līdzgaitnieki un draugi raksta atvadu vārdus.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka Lilita Ozoliņa savas profesionālās dzīves plašāko skatītāju mīlestību saņēma pēc viņas lielajām kino lomām, kas daudziem miljoniem cilvēku bijušajās padomju valstīs viņas tēlos ļāva atpazīt Latviju.

Par lomu daudzsēriju filmā "Ilgais ceļš kāpās" nesenā intervijā aktrise teica: "Ilgais ceļš kāpās" man nav tikai kārtējā filma vai viena loma klāt pārējām. (..) "Ilgais ceļš kāpās" ir mans dvēseles parāds, kas tiek atdots maniem vecākiem.” Lilita Dailes teātra pēdējām sezonām iedeva divas neaizmirstamas mātes lomas.

Tā bija Henrieta Iskariota (S. A. Girga "Pusnakts šovs ar Jūdu Iskariotu", 2022) un titulloma Floriana Zellera lugas "Māte" iestudējumā (2020), kur viņa uzcēla pieminekli mātes mīlestībai – tik pretrunīgai, taču neizmērojami lielai un spēcīgai. Lilitas Ozoliņas ieguldījums Latvijas teātra un kino mākslā ir neizmērojams un nemirstīgs – tikai pazīstot Lilitu, bijis iespējams atklāt to daudzpusību un bagātību, kas nāca no viņas personības un tika iedzīvināts visās viņas lomās.

"Apollo.lv" izsaka līdzjūtību aktrises ģimenei, kolēģiem un draugiem.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām