Sv, 24.09.2023.

Levits: Jāsniedz skaidrs vēstījums Ukrainai, ka tā kļūs par NATO dalībvalsti

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Valsts prezidents Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Jāsniedz skaidrs vēstījums Ukrainai, ka drīz pēc kara beigām tā kļūs par NATO dalībvalsti, 6. jūnijā NATO Austrumu flanga jeb Bukarestes devītnieka (B9) valstu vadītāju sanāksmē Bratislavā pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa informēja, Levits otrdien piedalījās NATO Austrumu flanga valstu vadītāju sanāksmē Bratislavā, kurā, gatavojoties gaidāmajam NATO samitam Viļņā, valstu līderi pārrunāja aktuālos drošības izaicinājumus reģionā un nepieciešamo rīcību politiska un praktiska atbalsta nodrošināšanai Ukrainai.

"Mums ir jāsniedz Ukrainai skaidrs vēstījums, ka drīz pēc kara beigām tā kļūs par NATO dalībvalsti. Tikai pilnvērtīga Ukrainas pievienošanās aliansei nodrošinātu mieru Ukrainā un Eiropā," uzsvēra Valsts prezidents Levits.

Valsts prezidents arī atzīmēja, ka ir svarīgi, lai NATO samitā Madridē pieņemtie lēmumi tiktu īstenoti dzīvē, un tas būtu skaidri redzams gan agresoram, gan arī NATO Austrumu flanga valstu sabiedrībai. Tie ietver tūlītējas aizsardzības nodrošināšanu iebrukuma gadījumā, NATO paplašināto kaujas grupu palielināšanu līdz brigādes līmenim, kā arī gaisa un raķešu aizsardzības stiprināšanu.

Levits norādīja, ka NATO dalībvalstīm ir pienākums darīt visu iespējamo, lai sevi aizsargātu. Tāpat dalībvalstīm jāturpina palīdzēt Ukrainai uzvarēt šajā karā un tās bruņotajiem spēkiem kļūt savietojamākiem ar NATO. "NATO dalībvalstis turpinās militāro palīdzību Ukrainai pastiprinātā veidā, un tik ilgi, cik tas būs nepieciešams," uzsvēra Levits.

Tāpat NATO Austruma flanga valstu vadītāji pārrunāja nepieciešamību izstrādāt Ukrainas atjaunošanas plānu jau drīzumā, lai tad, kad karš ir beidzies ar Ukrainas uzvaru, visiem ir zināmi darāmie darbi.

Sanāksmē valstu vadītāji kopīgā paziņojumā atkārtoti apliecināja NATO Austruma flanga valstu nelokāmo atbalstu Ukrainas neatkarībai, suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu