Atvadīšanās no aktrises Lilitas Ozoliņas notiks 12. jūnijā

LETA
Foto: Dailes teātris

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās Dailes teātra aktrises Lilitas Ozoliņas notiks nākamnedēļ, 12.jūnijā, no plkst. 12 Dailes teātra Stikla zālē, informē Dailes teātra komunikācijas vadītāja Agnese Vārpiņa.

Ozoliņa nomira 5. jūnijā. Viņa dzimusi 1947. gada 19. novembrī.

Ozoliņa mācījusies Tautas kinoaktieru studijas Līvijas Akurāteres un Aloiza Brenča kursā. 1971.gadā viņa beigusi Dailes teātra 4. studiju, vienlaicīgi iegūstot Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē "Profesionālā teātra un kino aktrise". Viņa apguvusi arī medmāsas profesiju.

Teātrī aktrise strādāja kopš 1966. gada.

Ozoliņa pazīstama kļuva ar Ārijas atveidošanu Raiņa traģēdijā "Indulis un Ārija" (1987), bet profesionālās dzīves plašāko ievērību saņēma pēc viņas kino lomām, tostarp daudzsēriju filmā "Ilgais ceļš kāpās".

Ozoliņa Dailes teātra pēdējās sezonās atainoja Henrietu Iskariotu komēdijā "Pusnakts šovs ar Jūdu Iskariotu" un Florianu Zelleru lugā "Māte".

Ozoliņa vairākkārt saņēmusi "Spēlmaņu nakts" nominācijas, kā arī balvu "Labākā aktrise", 2009.gadā saņēmusi ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, bet 2017.gadā nominēta "Lielā Kristapa" kategorijā "Labākā aktrise otrā plāna lomā" par Sievieti izsūtījumā filmā "Melānijas hronika".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu