Šveice atbalsta labojumu, kas ļauj reeksportēt ieročus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Šveices karogs
Šveices karogs Foto: Caro / Sorge

Šveices parlamenta augšpalāta atbalstījusi labojumu, kas ar zināmiem nosacījumiem ļauj pārdot Šveices ieročus citām valstīm, cita starpā arī tām, kas pēc tam šos ieročus reeksportē uz karojošām valstīm, teikts parlamenta tīmekļa vietnē publicētajā paziņojumā.

Labojums pieņemts ar 22 balsīm "par", 17 "pret" un četriem deputātiem atturoties.

Valstīm, kas pērk Šveices ieročus, tomēr būs jāparaksta deklarācija par ieroču reeksporta aizliegumu, tomēr tās termiņš var tikt ierobežots ar pieciem gadiem. Reeksports būs iespējams uz valstīm, kas nepārkāpj cilvēktiesības un nepielieto ieročus pret civiliedzīvotājiem.

Šveice ir liela ieroču eksportētājvalsts, tomēr visi ieroči uz ārzemēm tiek pārdoti ar standarta nosacījumu, ka reeksports ir jāsaskaņo ar Šveices varasiestādēm.

Atbilstoši Likumam par militāro tehniku Šveices valdība liedz piegādes uz valstīm, kas ir iesaistītas militāros konfliktos.

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Berne liegusi Šveicē ražotos ieročus piegādāt Ukrainai trim valstīm - Vācijai, Spānijai un Dānijai.

Pagājušajā nedēļā Šveices parlamenta apakšnams ar 98 pret 75 balsīm noraidīja labojumu, kas ļautu izdarīt izņēmumu Likumā par militāro tehniku, kas liedz piegādāt Šveices ieročus karojošām valstīm.

Pēc iniciatīvas apstiprināšanas augšpalātā, domājams, apakšnamam nāksies labojumu skatīt atkārtoti.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu