Indija neplāno aicināt Ukrainu uz G20 valstu līderu samitu

LETA
Foto: Fly Of Swallow Studio/Shutterstock

Indija neplāno aicināt Ukrainu uz G20 valstu līderu samitu septembrī, ceturtdien paziņojis Indijas ārlietu ministrs Subrahmanjams Džaišankars.

"Mēs uzskatām, ka G20 sanāksmē jāpiedalās tikai mūsu uzaicinātajiem dalībniekiem un organizācijām. Šo sarakstu mēs izziņojām, tiklīdz decembrī pārņēmām G20 prezidentūru," žurnālistiem norādīja Džaišankars.

Ukraina nav G20 dalībniece, bet Krievija ir.

Indija nav nosodījusi Krievijas iebrukumu Ukrainā un nav pievienojusies Rietumu sankcijām pret Krieviju, bet aicinājusi pārtraukt karu diplomātiskiem līdzekļiem.

Gaidāms, ka G20 samitā Deli tiks pievērsta liela uzmanība karam Ukrainā un pārtikas un degvielas piegādes traucējumiem pasaulē.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis tika uzaicināts piedalīties pagājušā gada G20 samitā, kas notika Bali, Indonēzijā. Viņš samitu uzrunāja ar video starpniecību.

Indijas premjerministrs Narendra Modi tikās ar Ukrainas prezidentu G7 grupas samita laikā Japānā maijā. Tā bija viņu pirmā tikšanās kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā pagājušā gada februārī.

Indija cer paplašināt tirdzniecību ar Krieviju, no kuras turpina pirkt rekordlielus jēlnaftas apjomus. Indija no Krievijas iegādājas arī aptuveni 60% tai nepieciešamā aizsardzības aprīkojuma.

Aprīlī Ukraina lūdza Indiju piegādāt medikamentus un medicīnas aprīkojumu un palīdzēt atjaunot kara izpostīto infrastruktūru.

Atbildot uz Ukrainas lūgumu, Indijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka papildus medikamentu un medicīnas aprīkojuma piegādei Indija piegādās Ukrainai arī skolas autobusus.

Sākoties karam, Indija evakuēja gandrīz 20 000 savu pilsoņu, kas mācījās Ukrainā, galvenokārt medicīnas augstskolās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu