Izlūki: Plūdi iznīcina nocietinātās Krievijas armijas aizsardzības pozīcijas

LETA
Foto: EPA

Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosta izpostīšanas rezultātā Hersonas apgabalā būtiski mainījusies frontes līnijas ģeogrāfija un ainava, un tam ir liela ietekme uz Krievijas armijas pozīcijām Dņepras kreisajā krastā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Spriežot pēc satelītattēliem, ūdens straumes iznīcina nocietinātās Krievijas armijas aizsardzības pozīcijas, īpaši Hola Pristaņas un Olešku rajonā.

Dažviet ūdens virs krievu aizsardzības līnijas ir vienstāva mājas augstumā.

ISW eksperti uzskata, ka Dņepras kreisajā krastā situācija strauji mainīsies 72 stundu laikā.

Ukrainas pavēlniecība vēsta, ka Krievijas armija pārsviedusi savus spēkus 15 kilometru attālumā no agrākās saskarsmes līnijas.

Kā norāda ISW, vislielākās briesmas šobrīd rada uzpeldējušie mīnu lauki. Kadros no posta apvidus redzams, kā zem ūdens masas sprāgst mīnas.

Okupantu izveidotā Hersonas apgabala administrācija iepriekš apgalvoja, ka aizsprosta uzspridzināšana nāks par labu Krievijas armijai, jo Ukrainas armijai tagad būšot grūtāk forsēt Dņepru.

Tiesa gan, savos apgalvojumos okupantu ieliktenis Hersonas apgabala "administrācijas" vadītāja amatā Vladimirs Saļdo ignorē fortifikāciju, kam Krievija tērējusi milzu resursus, izpostīšanu un smagā bruņojuma zaudēsanu, norāda ISW.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu