O, 26.09.2023.

Valdlaučos par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu meiteni aizturēts vīrietis

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Tinnakorn jorruang/shutterstock

Šī gada 2. jūnijā par sevišķi smaga seksuālā rakstura nozieguma izdarīšanu pret nepilngadīgu personu aizturēja kādu 55 gadus vecu vīrieti. Noskaidrots, ka iespējamais vainīgais vīrietis dienu pirms aizturēšanas bija sekojis cietušajai jaunietei un ar varu veicis seksuāla rakstura darbības ar minēto meiteni, ziņo Valsts policija (VP).

VP vērsās kāda 16 gadus veca meitene, kura likumsargiem izstāstīja, ka 1. jūnijā pret viņu veikta seksuāla vardarbība, proti, todien ap pulksten 18.00 jauniete izkāpa no autobusa Valdlaučos un pie viņas piegāja aizdomās turētais.

Vīrietis ar spēku turēja meitenes rokas, aizspieda muti, aiztika viņas krūtis un lika viņai parādīt dzimumorgānus, pēc kā viņš pameta notikuma vietu.

Policijas darbinieku profesionālas un ātras rīcības rezultātā aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu nākamajā dienā, 2. jūnijā, tika aizturēts 1968. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš vairākkārt sodīts par seksuāla rakstura noziegumu izdarīšanu.

Minētais vīrietis vien piecas dienas pirms nozieguma izdarīšanas bija atbrīvojies no ieslodzījuma vietas.

Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, tika iegūti pietiekami daudz pierādījumu aizturētās personas atzīšanai par aizdomās turēto saskaņā ar Krimināllikuma 160. panta trešo daļu (seksuāla vardarbība pret nepilngadīgo). Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aizturētajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu