Baltais nams: Neesam novērojuši Krievijas kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: EPA/Scanpix

ASV pagaidām nav novērojušas pazīmes, kas liecinātu, ka uz Baltkrieviju tikuši pārvietoti Krievijas taktiskie kodolieroči, paziņojis Baltā nama Nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Kērbijs.

"Viss, ko varu pateikt par Baltkrieviju ir tas, ka mēs neesam redzējuši neko, kas liktu mums mainīt savu nostāju kodolgatavības vai potenciāla jautājumā," žurnālistiem norādīja Kērbijs.

Viņš arī atzina, ka Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko izteikumi "atbilst neapdomīgai un bezatbildīgai pieejai, kā runāt par kodolpotenciālu".

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka nav novērotas nekādas pazīmes, ka "kodolieroču pielietošana ir neizbēgama vai notiks" un, ka ASV nav novērojušas neko, kas liktu tai mainīt savu pozīciju šajā jautājumā.

Iepriekš Krievijas diktators Vladimirs Putins paziņojis, ka taktiskie kodolieroči Baltkrievijā tiks nogādāti pēc 7.-8.jūlija.

25.maijā abu valstu aizsardzības ministri parakstīja dokumentus par Krievijas taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijas teritorijā. Tajā pašā dienā Lukašenko paziņoja, ka Baltkrievijā jau sāk izvietot Krievijas kodolieročus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu