NATO ģenerālsekretārs: Ukrainas uzbrukums var likt Putinam sēsties pie sarunu galda

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ukrainas uzbrukums Krievijas okupēto teritoriju atbrīvošanai varētu likt Kremlim sēsties pie sarunu galda, otrdien pirms tikšanās ar ASV prezidentu Džo Baidenu paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Stoltenbergs, kuram otrdien Baltajā namā paredzēta tikšanās ar Baidenu, raidsabiedrībai CNN atzina, ka uzbrukums ir sarežģīts, taču tas ir tik tikko sācies.

NATO ģenerālsekretārs uzsvēra, ka ukraiņiem ir tiesības atbrīvot savu zemi.

Viņš pieļāva, ka jo lielāka teritorija tiek atbrīvota, jo lielāka iespējamība, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins sapratīs nepieciešamību sēsties pie sarunu galda, lai vienotos par "taisnīgu un pastāvīgu mieru Ukrainā".

Ukrainas armija mēģina uzbrukt Krievijas ilgi nostiprinātajām aizsardzības līnijām valsts austrumos un dienvidos.

Izsakoties par savu iespējamo pēcteci, kas NATO vadību pārņems pēc viņa amata termiņa beigām oktobrī, Stoltenbergs pauda pārliecību, ka tiks atrasts izcils kandidāts, bet viņš šobrīd galveno uzmanību pievēršot alianses vadīšanai līdz amata termiņa beigām, jo "Eiropas vidū notiek karš".

Stoltenberga un Baidena tikšanās bija paredzēta pirmdien, bet tā tika atlikta, jo ASV prezidentam bija zobārsta apmeklējums. Abi līderi plāno apspriest gatavošanos jūlija vidū Viļņā gaidāmajam NATO samitam.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu