Stoltenbergs paziņo, ka Ukraina ir sākusi vērienīgu pretuzbrukumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Foto: Gints Ivuskans/Shutterstock

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs preses konferencē pirms NATO aizsardzības ministru sanāksmes Briselē paziņoja, ka Ukraina ir uzsākusi vērienīgu pretuzbrukumu.

Ukrainas armija virzās uz priekšu un atbrīvo teritorijas, paziņoja Stoltenbergs, piebilstot, ka panākumi kaujas laukā ir iespējami daļēji pateicoties NATO sabiedroto atbalstam.

"NATO aizsardzības ministri šonedēļ tiksies, lai sagatavotos mūsu samitam Viļņā nākamajā mēnesī. Mēs tiksimies laikā, kad Ukraina veic vērienīgu pretuzbrukumu. Vēl ir agrs, un mēs nezinām, vai šis būs kara lūzuma punkts. Taču mēs redzam, ka ukraiņi virzās uz priekšu un atbrīvo arvien vairāk teritoriju," sacīja ģenerālsekretārs.

Stoltenbergs uzsvēra, ka, jo vairāk rezultātu un panākumu būs Ukrainai, jo spēcīgāka tā būs pie sarunu galda un jo lielāka iespēja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins sapratīs, ka viņš nevar uzvarēt kaujas laukā, bet ir jāvienojas par taisnīgu mieru.

"Panākumi, ko mēs redzam, ir apliecinājums Ukrainas spēku drosmei un apņēmībai. Tie arī parāda, ka NATO sabiedroto sniegtais atbalsts šobrīd patiešām ietekmē kaujas lauku," uzsvēra Stoltenbergs.

Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara otrdien paziņoja, ka aizsardzības spēki 12.jūnijā ir guvuši panākumus trīs virzienos, Berdjanskas virzienā vietām līdz pat kilometram, un kaujas turpinās trīs frontēs.

Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs paziņoja, ka armija un citas aizsardzības spēku daļas ir atbrīvojušas septiņas apdzīvotas vietas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu