T, 29.11.2023.

Laikraksts: Japāna varētu caur ASV sākt piegādāt Ukrainai munīciju

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Japānas karogs.
Japānas karogs. Foto: IB Photography/Shutterstock

Tokija un Vašingtona sākušas sarunas par to, ka Japāna varētu sākt artilērijas munīcijas piegādi ASV, kuru pēc tam to nosūtītu uz Ukrainu, vēsta laikraksts "Wall Street Journal" (WSJ).

WSJ rīcībā esošā informācija liecina, ka runa ir par 155 milimetru lādiņiem.

Japānas likumu normas aizliedz gan tiešas bruņojuma piegādes karojošām valstīm, gan piegādes caur trešajām valstīm. Pēc Otrā pasaules kara Japāna paziņoja par demilitarizāciju un neiesaistīšanos nekādos turpmākos konfliktos.

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā Japāna ir atbalstījusi Rietumvalstis, pievienojusies to noteiktajām sankcijām Krievijai un atklāti paudusi atbalstu Kijivai, tomēr militārās palīdzības piegādēm tai jāmeklē apkārtceļi.

Kā vēsta WSJ, sarunas par munīcijas piegādēm notiek saskaņā ar 2016. gadā noslēgto vienošanos, kas ļauj Japānai un ASV apmainīties ar munīciju, jo ir noslēgta ilgtermiņa alianse aizsardzības jomā.

Iepriekš tika atrasts veids, kā pārdot Japānas artilērijas sprāgstvielas ASV, kuras piegādāt Ukrainai, taču sprāgstvielas ir dubultas pielietojamības preces, kuras aizliegums neregulē tik stingri.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu