Igaunijā legalizē viendzimuma laulības

LETA
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Ink Drop/Shutterstock

Igaunijas parlaments otrdien, 20. jūnijā, atbalstīja viendzimuma laulību legalizēšanu.

Līdz ar to Igaunija kļūs par pirmo Baltijas valsti, kurā būs atļautas viendzimuma laulības.

Parlamenta pieņemtais likums paredz, ka no 2024. gada 1. janvāra Igaunijā būs iespējama laulība starp diviem pieaugušajiem neatkarīgi no viņu dzimuma.

Par šo likumu nobalsoja 55 deputāti, 34 deputāti balsoja pret, bet viens deputāts atturējās.

No nākamā gada viendzimuma pāri varēs arī adoptēt bērnus. Viendzimuma laulātie varēs adoptēt sava laulātā bērnu ar bioloģiskā vecāka piekrišanu.

Likumā noteikts princips, ka bērnam nevar būt vairāk nekā divi vecāki.

Tiek saglabāts princips, ka tiesības un pienākumi attiecībā uz bērnu vispirms un galvenokārt ir bioloģiskajiem vecākiem.

Pēc parlamenta balsojuma premjerministre Kaja Kallasa uzsvēra, ka ar šo likumu Igaunija apliecina savu piederību Ziemeļvalstīm un citām demokrātiskajām pasaules valstīm.

"Ikvienam ir jābūt iespējai stāties laulībā ar cilvēku, kuru mīl un kuram vēlas veltīt savu dzīvi. Ar šo lēmumu mēs beidzot apliecinām savu piederību Ziemeļvalstīm un citām pasaules demokrātiskajām valstīm, kurās šīs tiesības jau ir garantētas," teikts valdības preses dienesta izplatītajā Kallasas paziņojumā.

"Šis ir lēmums, kas nevienam neko neatņem, bet daudziem cilvēkiem dod kaut ko ļoti svarīgu. Vienlaikus tas parāda, ka mūsu sabiedrības locekļi rūpējas un ciena cits citu. Es lepojos ar Igauniju," piebilda Kallasa.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu