Šolcs vērsīsies pie Ķīnas ar aicinājumu izmantot savu ietekmi uz Krieviju par karu Ukrainā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Olafs Šolcs
Olafs Šolcs Foto: Anna Moneymaker/AFP

Vācijas kanclers Olafs Šolcs otrdien paziņojis, ka vērsies pie Ķīnas valdības ar aicinājumu izmantot savu ietekmi uz Krieviju jautājumā par Krievijas karu Ukrainā. 

Šolcs ar šādu paziņojumu nāca klajā Berlīne kopīgā preses konferencē ar Ķīnas premjerministru Li Cjanu pēc Vācijas un Ķīnas valdību konsultācijām.

Ķīnai kā ANO Drošības padomes pastāvīgajai loceklei ir "ļoti īpašs uzdevums," sacīja Šolcs. Viņš uzsvēra, ka ir būtiski, lai Pekina arī turpmāk nepiegādātu ieročus "agresoram Krievijai", un atgādināja par savu vizīti Pekinā novembrī, kuras laikā Ķīnai tika skaidri pateikts, ka nedrīkst būt nekādu draudu par kodolieroču izmantošanu un šādus ieročus noteikti nedrīkst izmantot.

"Tas paliek nemainīgs, un es esmu pateicīgs par šo kopīgo skaidro nostāju," šodien sacīja Šolcs. Kanclers arī uzsvēra Ukrainas tiesības uz teritoriālo integritāti un suverenitāti.

"Miermīlīga līdzāspastāvēšana visā pasaulē ir balstīta uz šo noteikumos balstīto starptautisko kārtību, nevis uz stiprākā spēku," sacīja Šolcs. Nevienai valstij nevajadzētu uzskatīt citas valstis par savu pagalmu un censties mainīt robežas ar spēku, viņš piebilda.

"Imperiālisms nekad nav risinājums," uzsvēra Vācijas kanclers.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu