Blinkens: ​Prigožina dumpis iezīmēja tiešu izaicinājumu Putina varai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens uzskata, ka grupējuma "Vagner" vadītāja Jevgeņija Prigožina vadītais sacelšanās mēģinājums un veids, kā tas tika apturēts, atklājis reālas plaisas Krievijas līdera Vladimira Putina autoritātē.

Vagneriešu dumpis iezīmēja "tiešu izaicinājumu Putina varai", šodien telekanāla CBS raidījumā "Face The Nation" sacīja Blinkens. "Tāpēc tas rada nopietnus jautājumus, tas liecina par reālām plaisām," sacīja ASV valsts sekretārs.

Kā ziņots, Prigožins piektdienas vakarā paziņoja, ka "Vagner" algotņi no Ukrainas iegājuši Krievijā un dodas uz Maskavu nolūkā gāzt Krievijas militāro vadību. Algotņi pārņēma savā kontrolē Rostovu pie Donas un ceļā uz Maskavu grupējuma kolonnas sasniedza Voroņežas un Ļipeckas apgabalus, savukārt Maskavā tika veikti pasākumi pilsētas aizsardzībai.

Jau sestdienas vakarā Prigožins paziņoja, ka vagnerieši pārtrauc virzīties uz Maskavu un dodas atpakaļ. Prigožinam Kremlis došot iespēju pārcelties uz Baltkrieviju, bet "Vagner" kaujinieki tiks atbrīvoti no kriminālatbildības par bruņoto dumpi, paziņojis Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, sakot, ka neesot zināms, ar ko Baltkrievijā nodarbosies Prigožins.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu