Francijas basketbolistes uzvar Ungāriju un izcīna EČ bronzu

Francijas sieviešu basketbola izlase svētdien Ļubļanā izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas godalgas.

Francūzietes cīņā par trešo vietu ar rezultātu 82:68 (26:8, 23:22, 12:19, 21:19) pārspēja Ungāriju, kas labāko četriniekā atgriezās pēc 26 gadu pārtraukuma.

Maminjana Tura Francijas izlasē izcēlās ar 20 punktiem, kamēr Iliāna Rūperte pievienoja 13 punktus.

Ungārijas izlasē rezultatīvākā ar 21 punktu un septiņām bumbām zem groziem bija Viraga Kiša.

Finālā, kas sāksies plkst.21, laukumā dosies Spānijas un Beļģijas basketbolistes.

Tā kā Francija nodrošināja vietu labāko četriniekā, tad gan Vācijai, gan Serbijai ir garantētas vietas 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, taču cīņā par piekto vietu serbietes bija pārākas ar 78:62.

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmais posms risinājās divās valstīs. A un B grupu komandas spēlēja Telavivā, C un D grupas - Ļubļanā. Tāpat katrā no pilsētām tika aizvadīti pa diviem astotdaļfināliem, taču, sākot ar ceturtdaļfinālu, visas spēles notiek Slovēnijas galvaspilsētā.

Par 2021.gada Eiropas čempionēm kļuva serbietes, kuras finālā pieveica Francijas basketbolistes. Francūzietēm tas bija piektais zaudētais fināls pēc kārtas. Bronzas godalgas izcīnīja Beļģijas izlase.