Vairākās peldvietās ūdens temperatūra pārsniedz +20 grādus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Ūdens temperatūra upēs un ezeros daudzviet sasniedz +20..+23 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lielupē un Ventā ūdens temperatūra pirmdienas rītā ir +21..+23 grādi, Daugavas posmā no Baltkrievijas līdz Jēkabpilij tā ir +20..+22 grādi, bet pie Pļaviņām ūdens iesilis līdz +24 grādiem. Aiviekstē ūdens temperatūra sasniedz nepilnus +23 grādus, Salacā tā svārstās ap +21 grādu, savukārt Gaujā ūdens temperatūra ir vidēji +19 grādi, pie Carnikavas +21 grāds.

Pārējās Latvijas upēs ūdens temperatūra galvenokārt ir +17..+22 grādi. Lielā daļā ezeru ūdens iesilis līdz +20..+22 grādiem.

Agrā pirmdienas rītā jūras ūdens temperatūra bija +17,5 grādi Skultes ostā, +19 grādi Daugavgrīvā, +20 grādi Mērsragā, Rojā un Kolkā, kā arī +17..+18 grādi Ventspils un Liepājas ostā.

Otrdien gaidāmā austrumu, dienvidaustrumu vēja dēļ iespējama ūdens temperatūras pazemināšanās Latvijas piekrastē. Siltākais ūdens saglabāsies Rīgas līča Kurzemes piekrastē.

Ūdens līmenis upēs nedaudz svārstās, līdzīga situācija saglabāsies arī turpmāk, jo šonedēļ netiek prognozēti spēcīgi nokrišņi plašā teritorijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uz augšu