"Tviterkonvoja" vadītājam Reinim Pozņakam piešķir Eiropas Parlamenta Pilsoņu balvu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Twitter konvoja" idejas autors Reinis Pozņaks.
"Twitter konvoja" idejas autors Reinis Pozņaks. Foto: Zane Bitere/LETA

"Eiropas cilvēks Latvijā" titula ieguvējam, "Tviterkonvoja" vadītājam Reinim Pozņakam piešķirta Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balva, informē EP deputātes Ineses Vaideres (JV) birojs.

Vaidere, kura Pozņaku nominēja šim apbalvojumam, akcentē, ka "Tviterkonvoja" vadītāja personība, uzņēmība un līdera dotības ļāvušas ne tikai paveikt daudz Ukrainas atbalstam, bet arī piesaistījušas citus labdarus.

"Šajā laikā, kad atbalsts Ukrainai ir tik būtisks cīņā par brīvību un demokrātiju ne vien tur, bet visā Eiropā, šāda palīdzības mobilizēšana ir īpaši jānovērtē. Varam lepoties ar pelnīto atzinību, ko guvis Pozņaks un viņa iniciatīva," uzsver EP deputāte.

Pozņaka izveidotais "Tviterkonvojs" sāka darbu īsi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī. Projekta mērķis bija apvienot tos Latvijas iedzīvotājus, kuri vēlas palīdzēt Ukrainai gan ar brīvprātīgo darbu, gan ziedojot savas automašīnas un līdzekļus automašīnu iegādei, kuras tiek ik nedēļu nogādātas uz Ukrainu.

Projekta laikā Ukrainā nogādāti jau vairāk nekā 1100 dažādi transportlīdzekļi kopumā aptuveni 2 miljonu eiro vērtībā. Līdzīgu summu Pozņaks mobilizējis arī ziedojumos, taču darbs projektā turpinās.

Pozņaks pateicas par novērtējumu, norādot, ka tas ir sabiedrības nopelns. Pēc viņa teiktā, palīdzīgu roku Ukrainas atbalstam arvien netrūkst.

"Es apbrīnoju mūsu cilvēkus - nemaz nav mazinājusies vēlme palīdzēt, darīt, dzīt mašīnas. Varbūt mazliet ir mazinājies ziedotā finansējuma apmērs, bet ne vēlme palīdzēt. Tas ir vēl viens faktors, kas mani dzen uz priekšu un dzīs arī turpmāk," pauž "Tviterkonvoja" aizsācējs.

Šogad godpilno apbalvojumu saņēmuši veseli divi laureāti no Latvijas. Otrs balvas laureāts ir festivāls "Lampa".

Ik gadu Eiropas Pilsoņu balvas pasniegšanas ceremonija notiek Briselē. Balvu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES.

Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina ES Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības - cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu