VIDEO ⟩ Staķis preses konferencē izklāsta redzējumu par savu komandējumu lietderību

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.
Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ceturtdien, 29. jūnijā, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) rīkoja preses konferenci, kurā izklāstīja redzējumu par savu komandējumu lietderību, informēja Rīgas domē.

Staķis preses konferencē sniedza informāciju par līdzšinējo komandējumu rezultātiem un lietderību, kā arī atbildēja uz žurnālistu jautājumiem. Preses konference notika plkst. 11.30 Rīgas rātsnama Kamīnzālē.

Video: Staķis preses konferencē skaidrojas, cik lietderīgi bijuši viņa komandējumi

Rīgas domes "Latvijas attīstībai" frakcijas vadītājs Viesturs Zeps ir vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ar aicinājumu vērtēt iespējami prettiesisku domes priekšsēdētāja Staķa rīcību savu un citu domes deputātu komandējumu organizēšanā. Zeps pēdējās pašvaldību vēlēšanās startēja vienā sarakstā ar Staķi, bet tagad viņa pārstāvētais politiskais spēks ir opozīcijā.

Kā informēja frakcijā, Zeps rosina KNAB vērtēt domes priekšsēdētāja rīcības atbilstību likumam "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un citiem normatīvajiem aktiem, kā arī izmeklēt, vai Staķa rīcībā ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Ņemot vērā VARAM īstenoto pašvaldību pārraudzību, Zeps aicina ministru Māri Sprindžuku (AS) pieprasīt no Rīgas domes priekšsēdētāja paskaidrojumu, kā arī vērtēt rīcības atbilstību normatīvajiem aktiem, tai skaitā "Pašvaldību likumam", un lemt par Staķa atstādināšanu.

Vēstulēs Zeps informē iestādes, ka pretēji pašvaldības nolikumā noteiktajam un līdzšinējai praksei citos sasaukumos, Staķis, kurš ir arī Finanšu un administrācijas lietu komitejas vadītājs, apgājis noteikto kārtību un vienpersoniski lēmis par publisku līdzekļu piešķiršanu saviem komandējumiem 14 069 eiro apmērā un citu deputātu komandējumiem 54 181 eiro apmērā.

Tādējādi esot apšaubāma ir visu komandējumu likumība.

Publiski izskanējis, ka Staķis pats parakstīja rīkojumu par došanos uz Tamperi, kur tāpat kā Rīgā notika Pasaules čempionāts hokejā un aizritēja noslēdzošās cīņas par medaļām. Staķis apliecināja, ka uz Somiju devies pēc Tamperes mēra Kalervo Kumola ielūguma.

Kā liecina Staķa parakstītais rīkojums par komandējumu, no Rīgas domes līdzekļiem samaksāts par aviobiļešu un ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi, par viesnīcu, pilsētas nodoklis, kā arī komandējuma dienas nauda 100% apmērā un 30% no dienas naudas vietējā transporta izdevumiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veic resorisko pārbaudi par Staķa braucienu uz Tamperi. KNAB izvērtē Rīgas mēra darbības atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām, izdodot rīkojumu par komandējuma noteikšanu pašam sev un ar to saistīto izdevumu apmaksu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu